Wyspa do pływania - czy jest bezpieczna?

Pompowana wyspa do pływania to bardzo ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli tych nadmuchiwanych zabawek do wody. Mogą one być używane nad naturalnymi zbiornikami wodnymi, takimi jak jeziora, oraz w przydomowych basenach. Jednak czy taka nadmuchiwana wyspa jest bezpieczna dla dzieci, które z pewnością będą jej głównymi użytkownikami? O tym właśnie będzie opowiadał dzisiejszy artykuł.

Dziecko na wyspie do pływania - od którego roku życia?

Bez względu na to, czy dzieci bawią się w płytkim dmuchanym baseniku, czy też pływają w większym zbiorniku, powinny być pod stałą opieką. Niestety w obu tych przypadkach może dojść do różnego rodzaju wypadków, dlatego stały dozór opiekunów jest niezbędny. Dotyczy to zarówno publicznych kąpielisk, jak i ogrodowych basenów.

Dmuchana wyspa do basenu może być doskonałym źródłem zabawy. Dobrze sprawdzają się kilkuosobowe modele, na których dzieci mogą spędzać czas razem z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Dzieci poniżej 7 roku życia, zgodnie z polskim prawem nie mogą korzystać z basenów bez opieki osoby starszej. Dlatego też bawiąc się w basenie lub jeziorze materacem, czy też na wyspie dmuchanej maluchy muszą być kontrolowane.

Nadmuchiwana pływająca zabawka może być niebezpieczna, dlatego małe dzieci przed osiągnięciem trzech lat nie powinny z nich w ogóle korzystać. Dla takich maluszków przeznaczone są płytkie brodziki oraz inne, bezpieczniejsze zabawki, takie jak np. dmuchane koła czy popularne motylki.

Jaki model wysp dmuchanych do basenów wybrać dla najmłodszych dzieci?

Jeżeli jednak chcesz, by w Twoim basenie znalazła się dmuchana wyspa pływająca, a w domu przebywają młodsze dzieci, dobrze jest przemyśleć, na jaki model tego sprzętu się zdecydować. Po pierwsze zabawka taka musi być stabilna, by podczas zabawy dzieciom nie groził upadek do wody. Niestety wiele z oferowanych, tanich zagranicznych produktów jest bardzo chybotliwych i nawet gdy siedzi na nich tylko jedno dziecko, bardzo szybko tracą równowagę. Druga ważna kwestia to uchwyty. Dmuchana wyspa dla dzieci powinna być wyposażona w praktyczne i wytrzymałe rączki, które nawet w trakcie najbardziej szalonych zabaw zapewnią dzieciom pewny chwyt. Trzeci element warty uwagi to maksymalna waga, jaką dana wyspa do pływania jest w stanie utrzymać. Naprawdę duże egzemplarze są w stanie unieść nawet 90 kilogramów bez ryzyka zapadnięcia się pod wodę. Ostatnią kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest jakość materiałów użytych do produkcji danej zabawki. Najlepsze wyspy do pływania wykonane są z wytrzymałego tworzywa PCV.

Pływająca wyspa vs materac dmuchany do wody - która opcja jest bardziej bezpieczna?

Dmuchane pływające wyspy wydają się rozwiązaniem bezpieczniejszym niż tradycyjne materace. Z pewnością rzadziej grozi im wywrócenie się oraz może na nich przebywać jednocześnie kilka osób, bez ryzyka zatonięcia lub „złamania” się materaca pod nimi.

Pływające wyspy składają się z kilku komór, dlatego też nawet w razie uszkodzenia jednej z nich pozostaje wystarczająco dużo czasu, by bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Także pod względem wygody użytkowania, wyspy biją na głowę materace. Na tych drugich można tylko leżeć, natomiast wyspa pozwala na siedzenie lub leżenie w zależności od naszej ochoty i potrzeby.

Z powyższych względów warto zdecydować się na zakup dmuchanej wyspy do pływania, gdyż jest ona nie tylko bezpieczniejsza od materaca, ale także zapewnia znacznie więcej frajdy i zabawy w basenie.

Wyświetleń: 891