Czy dmuchane jacuzzi ogrodowe jest głośne? Poziom hałasu

comment Comment: 0 favorite Hit: 518

Przydomowe dmuchane jacuzzi ogrodowe to atrakcyjna forma relaksu, dostępna niemal dla każdego, kto dysponuje nawet niewielkim ogródkiem. Jednak czy rzeczywiście można się w nim zrelaksować, pomimo hałasu, które generuje to urządzenie?

Nadmuchiwane jacuzzi — relaksujące hydromasaże we własnym ogródku

Nie ulega wątpliwości, że pompowane jacuzzi stają się coraz popularniejsze. Jeszcze do niedawna wysokie ceny tego urządzenia, mogły skutecznie zniechęcać do jego zakupu. Na szczęście dziś producenci tego rodzaju sprzętu oferują przeróżne rozwiązania, co najważniejsze, idealnie wpasowujące się potrzeby przyszłych użytkowników, a przede wszystkim w budżet, jakim dysponują. Nic w tym zatem dziwnego, że ogrodowe, nadmuchiwane jacuzzi coraz częściej można zobaczyć w przydomowych ogródkach. Wystarczy dysponować niewielkim skrawkiem płaskiej nawierzchni, dostępem do źródła prądu i bieżącej wody, aby rozstawić jacuzzi, napełnić i uruchomić.

Czy dmuchane jacuzzi to głośne urządzenie?

Ogrodowe, dmuchane jacuzzi kojarzy się głównie z przyjemnym relaksem we własnym ogródku. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że tak chętnie decydujemy się na zakup tego domowego SPA. Relaksujące hydromasaże w ciepłej wodzie to doskonała forma wypoczynku i odprężenia na łonie natury.

Mało kto zastanawia się jednak nad tym, jaki poziom hałasu jest generowany przez osprzęt, w który wyposażone jest dmuchane jacuzzi. Jego głośna praca może być uciążliwa i tym samym nie zapewni oczekiwanego relaksu. Zatem, jak głośnepompy filtrujące, czy też silnik, dzięki któremu są wytwarzane bąbelki? Czy rzeczywiście praca tych urządzeń skutecznie potrafi zakłócić wypoczynek w jacuzzi?

Jaki poziom hałasu wytwarza dmuchane jacuzzi?

Wbrew pozorom nadmuchiwane jacuzzi nie jest zbyt głośnym urządzeniem. Jego głośność jest porównywalna z poziomem hałasu, jaki towarzyszy normalnej rozmowie. Nie trzeba się więc martwić, że praca pomp, czy też silnika będzie utrudniała relaks. Generowany hałas jest bowiem efektywnie tłumiony przez specjalne systemy oraz powłoki izolacyjne, które ograniczają jego intensywność.

Nie bez znaczenia są również materiały, z których zrobiona jest konstrukcja nadmuchiwanego jacuzzi. W nowoczesnych modelach stosuje się miękkie, a zarazem niezwykle wytrzymałe PCV, które świetnie tłumi hałas wytwarzany przez pompę, czy też pracujący silnik. Ograniczy również głośność systemu grzewczego, odpowiedzialnego za podgrzewanie wody w jacuzzi. Zmniejszy też znacząco hałas wywoływany hałas przez wirującą wodę.

Dobrze napompowane jacuzzi to podstawa!

Jeśli obawiamy się, że nasze nadmuchiwane jacuzzi ogrodowe będzie generowało nadmierny hałas, zadbajmy o odpowiednie jego napompowanie. Właściwa ilość powietrza w nadmuchiwanej elementach skutecznie ogranicza poziom hałasu emitowany przez urządzenia, w jakie wyposażone zostało nasze jacuzzi. Pamiętajmy zatem, że pompowanie jacuzzi wykonujemy do momentu, kiedy uzyskamy wymagany poziom ciśnienia. Prawidłowo wypełniona powietrzem konstrukcja znacznie lepiej będzie tłumić dźwięki i tym samym korzystanie z jacuzzi stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jakie nadmuchiwane jacuzzi ogrodowe wybrać?

Jak już wiemy, jacuzzi emituje hałas, ale jego ilość absolutnie nie zakłóca relaksu. Dużo też zależy od wybranego modelu. Jeśli więc chcemy się cieszyć komfortowym wypoczynkiem, warto wybrać jacuzzi Intex lub jacuzzi Bestway. To sprawdzone firmy, produkujące najwyższej jakości, zaawansowane technologicznie nadmuchiwane jacuzzi. W szerokiej ofercie tych marek znajdziemy przeróżne modele, różniące się pomiędzy sobą między innymi:

  • kształtem
  • kolorem
  • wielkością
  • konstrukcją
  • rodzajem zastosowanego osprzętu

W asortymencie tych firm z pewnością uda się znaleźć wysokogatunkowe, najwyższej klasy pompowane jacuzzi do ogrodu. Urządzenie, które będzie się idealnie wpasowywało w indywidualne potrzeby użytkownika, zaopatrzone w osprzęt o odpowiednich parametrach technicznych i generujące minimalny poziom głośności. Relaks w takim jacuzzi z pewnością będzie niezwykle przyjemny i komfortowy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień