Filtry piaskowe do basenów ogrodowych

Aktywne filtry

Każda osoba, która posiada lub też decyduje się na zakup basenu ogrodowego, powinna pamiętać, że kluczowe znaczenie dla jego bezpiecznego użytkowania ma funkcjonalny system filtracji wody. Dzięki niemu możliwe jest usuwanie bardzo dużej części zanieczyszczeń w postaci m.in. włosów, trawy i liści. W ten sposób zmniejszamy również ryzyko rozwoju glonów, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Należy jednak przy tym pamiętać, aby filtr piaskowy do wody, w który został wyposażony nasz basen ogrodowy, był regularnie czyszczony, a w razie konieczności wymieniany.

Odkryj najlepszy sposób oczyszczania wody w basenie

Filtry piaskowe do basenów ze względu na swoją dużą różnorodność doskonale nadają się także do bali ogrodowej, do jacuzzi lub do oczka wodnego. Od lat uznawane są za jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie wody. Nic więc dziwnego, że to ciekawe i wydajne rozwiązanie z każdym rokiem zyskuje na popularności. Dzięki wypełnieniu filtrów piaskiem kwarcowym, hydroantracytem lub szkłem w skuteczny sposób pozbywa się z wody takich zanieczyszczeń jak np. fragmenty naskórka, pozostałości po olejkach lub balsamach, włosy, pyłki i drobne owady. Dlatego też niezawodna pompa piaskowa do basenu pozwala zachować wysoki komfort korzystania z naszego przydomowego akwenu.

Zaraz po generatorach chloru pompa piaskowa do basenu wyposażona w filtr wypełniony niedrogim i nieszkodliwym piaskiem kwarcowym, uznawana jest za jedno z najbardziej funkcjonalnych i ekologicznych urządzeń. W porównaniu z pompami wyposażonymi w filtry kartuszowe, oferujących niższą jakość wykonanej pracy, cena omawianego sprzętu jest nieco wyższa, jednak należy pamiętać, że pozwala zapewnić stałą filtrację wody basenowej nawet przez okres dwóch lat, bez konieczności częstego kupowania i wymieniania filtrów.

Na, co zwrócić uwagę przy wyborze filtra piaskowego?

Wybór odpowiedniego rozwiązania w postaci takiego produktu, jak filtr piaskowy do pompy, dla wielu osób może stanowić nie lada wyzwanie, tym bardziej że oferta tego typu rozwiązań jest stosunkowo szeroka. Opinie ekspertów w tym zakresie mogą nieco pomóc, choć nie zawsze. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane urządzenia. Na rynku mamy do czynienia z trzeba rodzajami produktów, wykonanych ze stali nierdzewnej, polietylenu i poliestru z czego te ostatnie ze względu na dobry stosunek jakości do ceny stanowią najczęstszy wybór konsumentów. Wśród innych istotnych kwestii, o których warto pamiętać podczas zakupu filtrów piaskowych, należy wymienić m.in.:

·         rodzaj wkładów, tj. wypełniania i funkcje dodatkowe, mające istotny wpływ na cenę zakupu produktu,

·         parametry techniczne i przeznaczenie, co pozwoli na dopasowanie filtrów do modelu posiadanej pompy, a tym samym do rodzaju i wielkości przydomowego basenu,

·         koszt eksploatacji.

Najbardziej efektywnym rozwiązaniem, cieszącym się coraz większą popularnością, jest filtr piaskowy do basenu stelażowego wypełniony szklanym granulatem, który skuteczniej przechwytuje i zatrzymuje w filtrze zanieczyszczenia. Dodatkowo jest bardzo odporny na rozwój bakterii niż wkłady wypełnione piaskiem kwarcowym, przez co może być dłużej użytkowany.

Dlaczego u nas?

Aby krystaliczna woda w basenie była codziennością, należy odpowiednio dbać o swój zbiornik poprzez stosowanie skutecznych, wydajnych i niezawodnych rozwiązań, które pozwolą usunąć nawet te najdrobniejsze zanieczyszczenia. Z pomocą w zakresie sprawdzonych rozwiązań przychodzi nasz sklep internetowy, który od lat prowadzi sprzedaż efektywnych filtrów piaskowych, pasujących do basenów najpopularniejszych na rynku producentów, do których należy firma INTEX i BESTWAY. Nasza oferta we wspomniany zakresie jest bardzo szeroka i mimo że wśród klientów istnieje opinia, że tego typu produkty nie są tanie, to w naszym sklepie oferujemy różnego rodzaju promocje i wyprzedaże, które pozwalają na zakup wysokiej jakości filtrów piaskowych po bardzo konkurencyjnych cenach.

Pytania i odpowiedzi w kontekście filtrów piaskowych do basenów ogrodowych

Jakie są korzyści z używania filtra piaskowego w basenie ogrodowym?

Przede wszystkim filtry piaskowe są wygodne, łatwe w obsłudze i proste w utrzymaniu. Skutecznie wyłapują nawet minimalne zabrudzenia, co w przypadku tradycyjnego oczyszczania wody byłoby wręcz niemożliwe.

Jakie są różnice między filtrem piaskowym a innymi rodzajami filtrów, takimi jak filtry kartuszowe czy diatomeowe?

Filtry piaskowe w porównaniu do innych rodzajów filtrów, są urządzeniami efektywniejszymi, zapewniającymi wysoką jakość wykonanej pracy. Są bardzo wydajne – wystarczy wymienić w nich wkład co 3, maksymalnie 4 lata. W przypadku filtrów kartuszowych wspomnianą czynność należy wykonywać przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Jak długo trwa proces filtracji w filtrze piaskowym?

Pompa piaskowa jest w stanie przefiltrować prawie 6m3 wody na godzinę.

Czy filtr piaskowy jest łatwy do zainstalowania?

Filtr piaskowy jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale także w instalacji i konserwacji.

Czy filtr piaskowy może skutecznie usuwać zanieczyszczenia takie jak liście, owady i pył z wody basenowej?

Tak, ponieważ zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia także np. fragmenty naskórka, dzięki czemu do basenu powraca jedynie nieskazitelnie czysta ciecz.

Czy filtr piaskowy jest odpowiedni do basenów o dużej objętości wody?

Filtry piaskowe doskonale sprawdzają się zarówno w basenach o dużej, jak i małej pojemności.

Czy istnieją jakieś dodatkowe akcesoria, które mogą być potrzebne w połączeniu z filtrem piaskowym?

W zasadzie sama pompa z filtrem piaskowym powinna wystarczyć, choć oczywiście można sięgnąć po dodatkowe rozwiązania w postaci np. kulek filtracyjnych, które pomogą utrzymać basen w czystości.

Czy filtr piaskowy jest w stanie utrzymać czystość wody basenowej przez cały sezon, czy będę musiał wykonywać regularne czynności konserwacyjne?

Basen z filtrem piaskowym pozwoli cieszyć się czystą wodą przez cały sezon, ponieważ zastosowany wkład należy wymieniać średnio co 3-4 lata.

Czy filtr piaskowy wymaga stosowania jakichś dodatkowych substancji chemicznych w celu efektywnego oczyszczania wody basenowej?

Sama filtracja to nie wszystko. Dlatego też chcąc zadbać o czystą i pozbawioną drobnoustrojów wodę warto, jest sięgnąć po sprawdzoną chemię do basenu.

Jakie są wskaźniki i oznaki, że filtr piaskowy wymaga konserwacji lub konieczne jest przeprowadzenie jakichś napraw?

Filtry piaskowe wyposażono w manometr, który pozwala zobaczyć, jaki jest stan filtra. Jeśli wskazówka jest polu zielonym, nie ma konieczności płukania filtra częściej niż raz tydzień. Jeśli osiąga pole żółte lub czerwone to należy przeprowadzić płukanie.

Czy filtr piaskowy może być używany wraz z systemem ogrzewania wody basenowej, jeśli posiadam taki system?

Nie ma w tym zakresie żadnych przeciwwskazań.