Jak stworzyć idealny klimat relaksu wokół jacuzzi dmuchanego?

comment Comment: 0 favorite Hit: 100

Ogród z jacuzzi to wymarzona strefa wypoczynku chyba dla większości z nas. W końcu tylko nieliczni mogą pochwalić się SPA w ogrodzie. W niniejszym artykule spróbujemy doradzić, jak taką strefę wellness stworzyć i to za stosunkowo niewielkie pieniądze. Zapraszamy do lektury!

Aranżacja jacuzzi — co wybrać?

Jeśli marzy się nam jacuzzi w ogrodzie, to powinniśmy mieć przynajmniej ogólny projekt jego otoczenia. Ciekawych inspiracji nigdy nie za wiele. Na szczęście można je znaleźć (w dużej liczbie) w Internecie. Najpierw powinniśmy zastanowić się, gdzie powinno znaleźć się miejsce ustawienia jacuzzi. Praktycznym rozwiązaniem jest montaż na tarasie. W końcu jest to naturalna przestrzeń wypoczynkowa, która jest wręcz stworzona do takich zastosowań. Jacuzzi można też zabudować w ogrodzie. Tutaj jednak trzeba pamiętać o zapewnieniu sobie odrobiny prywatności. Ciekawe aranżacje w postaci żywopłotów lub modułowych ogrodzeń są w tym przypadku mile widziane.

Rośliny w jacuzzi — co wybrać?

Warto też postawić na ciekawe rośliny wokół jacuzzi. Jeśli postawimy na gatunki ciepłolubne, to już jesienią będziemy musieli przenieść je do domu. Lepszym rozwiązaniem są rośliny całoroczne, takie jak m.in.:

 • Rhododendron – Różanecznik,

 • Hedera helix – bluszcz popsolity,

 • Prunus laurocerasus – laurowiśnia,

 • Pieris japonica- pieris japoński,

 • Ilex – ostrokrzew,

 • Mahonia – mahonia.

Co zrobić, gdy nie mamy ogrodu, a marzy się nam kąpiel z hydromasażem? Dość ekscentrycznym sposobem rozwiązania tego problemu jest... jacuzzi na balkonie. Trzeba jednak pamiętać, że po napełnieniu wodą jego masa może wzrosnąć nawet do 1,5 tony, a to oznacza ryzyko zerwania się płyty balkonowej i poważnego (najprawdopodobniej śmiertelnego) wypadku.

Proste rozwiązania i sprawdzone pomysły — czyli praktyczna zabudowa jacuzzi

Jeśli jesteśmy szczęściarzami i mamy do dyspozycji patio z ogrodem, to nie musimy już dalej szukać miejsca dla ogrodowego basenu z hydromasażem. A jeśli nie dysponujemy taką przestrzenią, to możemy postawić na klasyczny, a zarazem dość klimatyczny namiot nad jacuzzi. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się prywatnością, a zarazem komfortowym mikroklimatem. Namiot lub pawilon do jacuzzi chroni przed deszczem, a także w pewnym stopniu akumuluje ciepło. Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby, które lubią gorące kąpiele, gdy temperatura za oknem jest — delikatnie mówiąc — nieprzyjemna.

Ciekawym rozwiązaniem, które jednak wymaga znacznych nakładów, jest pergola. To zamknięta przestrzeń, którą możemy zbudować sobie w naszym ogrodzie. Poza tym, że zapewnia ona prywatność, to jej użytkownicy nie muszą martwić się zacinającym deszczem lub śniegiem oraz niskimi temperaturami. Warto również dodać, że jest to obiekt znacznie trwalszy niż namiot lub pawilon. W końcu najlepsze aranżacje jacuzzi to te, które łączą w sobie pomysłowość i funkcjonalność.

Osobom ceniącym sobie klasykę warto polecić jacuzzi tarasowe. W tym wariancie przestrzeń jest najczęściej zaprojektowana tak, aby stworzyć wygodne miejsce do wypoczynku i relaksu dla większej liczby osób. Basen może być wkomponowany w taras lub w altanę tak, aby stworzyć funkcjonalne oraz imponujące połączenie aranżacyjne. W ten sposób kreuje się potężna i rozległa zabudowa jacuzzi, która może pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni wypoczynkowej.

Akcesoria do jacuzzi — jak poprawić komfort wypoczynku?

Odpowiednie otoczenie jacuzzi odgrywa istotną rolę w kształtowaniu jego funkcjonalności, ale nie jest jedynym elementem, który ma na nią wpływ. Niezwykle ważne jest również właściwe urządzenia miejsca dookoła jacuzzi i to zarówno w jego bliższym, jak i dalszym sąsiedztwie.

Niezależnie od tego, czy mamy wolnostojące jacuzzi ogrodowe, czy też dysponujemy rozwiązaniem stacjonarnym (np. będącym częścią projektu domu), powinniśmy pamiętać o prostych, ale bardzo ważnych akcesoriach. Należą do nich:

 • schody do jacuzzi, dzięki którym wejście i wyjście z urządzenia będzie znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze,

 • stolik do jacuzzi, czyli akcesorium umożliwiającego podanie posiłków wprost do wnętrza basenu,

 • wygodne leżaki, na których możemy się opalać, a także ochłodzić się po wyjściu z wody,

 • fotele, które jeszcze bardziej podwyższą poziom komfortu.

Można też wyposażyć się w (tymczasową) roślinność egzotyczną, która wprowadzi do naszego ogrodu aromat cytrusów i wielu innych owoców.

Słów kilka o multimediach — jaki sprzęt dobrać do jacuzzi?

Aranżacja przestrzeni wokół jacuzzi ma przełożyć się na relax i komfort użytkowania domowego centrum SPA. Urządzenie jacuzzi wiąże się również z koniecznością implementacji szeregu urządzeń multimedialnych, dzięki którym hydromasaż będzie miał miejsce przy ulubionym filmie lub podczas odtwarzania ulubionej ścieżki dźwiękowej. Jakie urządzenia multimedialne powinny znaleźć się w jacuzzi?

 1. System nagłośnienia. Trudno sobie wyobrazić domowe centrum SPA bez odpowiedniej muzyki. Na szczęście montaż odpowiedniego nagłośnienia nie powinien być problemem. Wystarczą dwa głośniki BT, aby zaaranżować efekt dźwięku stereofonicznego. Oczywiście można go rozbudować w miarę potrzeb do standardu 5.1 i wyżej.

 2. Rzutnik. Dzięki niemu możemy oglądać filmy w domowym zaciszu. Ważne jednak, aby nie przeszkadzać sąsiadom. Dotyczy to zarówno odtwarzacza multimedialnego, jak i samego nagłośnienia. Miejsce do relaksu przy ulubionym filmie można zaaranżować zarówno na otwartej przestrzeni, jak i wewnątrz namiotu lub pawilonu.

 3. Oświetlenie. Dzięki odpowiednio dobranym lampom możemy stworzyć wyjątkowy, romantyczny efekt. Delikatne światło, które dzięki zastosowaniu odpowiednich przetworników będzie rozświetlać się w rytm muzyki, stworzy spektakl, który na długo zostanie zapamiętany przez uczestników takiej wyjątkowej imprezy.

O czym jeszcze pamiętać organizując domowe SPA?

Montaż źródeł światła, akcesoriów multimedialnych, a także wielu innych udogodnień, tworzących przytulną atmosferę z pewnością sprawi, że czas spędzony w przydomowym jacuzzi będzie prawdziwą przyjemnością. Czy zatem można jeszcze zadbać o inne równie ciekawe rozwiązania aranżacyjne? Jak najbardziej! Jeśli chcemy, aby ogród lub taras był miejscem wyjątkowych spotkań (nie tylko w jacuzzi), to możemy zadbać o dodatkowy zestaw stolików, krzeseł i wielu innych mebli, które uprzyjemnią nam wieczór spędzony z bliskimi. Dużym atutem będzie też dodatkowe źródło ciepła, a najlepiej kilka takich źródeł. Doskonałym pomysłem jest nabycie ogrzewaczy gazowych lub promienników ciepła. Te ostatnie mają to do siebie, że emitują promieniowanie podczerwone, które nawet jesienią i wczesną wiosną przyjemnie ogrzewa ciało podczas zabawy do białego rana. Wracając do tematu basenu, możemy też pomyśleć o dodatkach do wody. Sprawią one, że sesja w jacuzzi będzie równie wartościowa pod względem zdrowotnym, co wizyta w znanych centrach SPA. W końcu idealna woda podczas kąpieli nie tylko jest ciepła, ale też emituje ważne dla zdrowia substancje odżywcze i mikroelementy.

Reasumując, dmuchane jacuzzi to przestrzeń, którą można zaaranżować w dowolny sposób. Ilość pomysłów jest tu ograniczona wyłącznie własną kreatywnością.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień