Deski SUP - Pompowane deski do pływania

Aktywne filtry

SUP — stand up paddle, to coraz popularniejsza wśród miłośników wodnych sportów deska do pływania na stojąco z wiosłem. Ten rodzaj aktywności na wodzie można uprawiać na różnych zbiornikach wodnych. To świetna forma rekreacji i wypoczynku, ale przede wszystkim możliwość eksplorowania rozmaitych akwenów.

Dmuchana deska do pływania i jej zalety

Deska pompowana SUP to doskonała alternatywa dla kajaka, łódki, a także innego sprzętu pływającego. Kształtem przypomina nieco deskę do surfowania. Aby wprawić ją w ruch, potrzebne jest pojedyncze wiosło. Wiosłując nim w pozycji stojącej, klęcznej lub siedzącej napędzamy deskę i stopniowo przemieszczamy się po wybranym akwenie. Deska SUP jest sprzętem przystosowanym do pływania po wodzie stojącej, ale też falującej.

Dmuchana deska SUP to nie tylko świetna zabawa na wodzie, ale też mnóstwo korzyści dla zdrowia. Pływanie w pozycji stojącej udoskonala zmysł równowagi i korzystnie wpływa na koordynację ruchową. Poza tym to także forma umiarkowanego wysiłku fizycznego. Ten rodzaj aktywności na wodzie poprawia ogólną kondycję organizmu i rozwija masę mięśniową. Deska pompowana SUP to wręcz niezastąpiony sprzęt podczas wypoczynku nad wodą.

Rodzaje SUPÓW i ich właściwości

Deska na wodę typu SUP występuje w dwóch wersjach. Twarda — jest zbudowana ze styropianowego rdzenia, który dodatkowo jest pokryty laminatem. Ten model deski znacznie lepiej się sprawdza na falującej wodzie i z powodzeniem można jej używać do surfingu. Jest sztywna i szybka. Co więcej, nie jest ona podatna na znoszenie przez wiatr, jak deska dmuchana. Niestety nie jest to produkt bez wad. Ze względu na swoją konstrukcję i brak możliwości składania twardy SUP może być kłopotliwy w transporcie. Jest także bardziej wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne.

Deski dmuchane, jakie oferujemy w asortymencie naszego sklepu to zdecydowanie bardziej funkcjonalny sprzęt. Swój kształt uzyskują w wyniku ich napompowania. Po wtłoczeniu sprężonego powietrza stają się sztywne, tak, aby z łatwością utrzymać się na wodzie. Deska dmuchana jest zrobiona z tworzywa sztucznego PCV i dodatkowo pokryta antypoślizgową podkładką. Większość modeli pompowanych jest dodatkowo wyposażona 1-3 stateczniki, które ułatwiają sterowane SUP-em.

Jaką deskę SUP wybrać i czym się kierować przy jej wyborze?

W ofercie naszego sklepu z deskami SUP mamy przeróżne ich modele. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko kształtem, ale też długością, szerokością, a także wypornością i przeznaczeniem. Wybierając odpowiednią dla siebie nadmuchiwaną deskę, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę takie parametry, jak jej szerokość i pojemność. Osobom lżejszym, ważącym do 70 kg z powodzeniem wystarczy ta o pojemności około 200 litrów. Jeśli jednak ważymy więcej lub chcemy pływać we dwójkę, potrzebna będzie duża deska, najlepiej dwuosobowa.

Deski pompowane do pływania różnią się również przeznaczeniem. Jeśli planujemy pływać po spokojnych wodach, ale też na nieco dłuższych trasach, idealnym rozwiązaniem będzie model Touring. To stabilna i stosunkowo łatwa w manewrowaniu deska. Idealnie sprawdzi się dla początkujących, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tego rodzaju sprzętem.

Bardziej wszechstronna będzie deska SUP Allround. To model rodzinny, który zapewnia bezpieczne pływanie na różnych akwenach. Całe rodziny mogą bawić się na tego rodzaju desce i pokonywać nią niewielkie odległości. To szeroki i stabilny model, idealny do pływania rekreacyjnego. Nadaje się dla dzieci, ale też doskonale się sprawdzi do pływania z pupilem.

Dla młodzieży żądnej przygód na pewno najlepsza będzie pompowana deska typu Race. To bardzo długi model, a zarazem dość smukły. Taka konstrukcja sprawia, że osiąga on znacznie większe prędkości. Niestety nie jest to wystarczająco stabilna deska, aby można ją polecić osobom początkującym. To sprzęt dla osób doświadczonych, które lubią prędkość i maksymalne doznania na wodzie.

W naszej ofercie mamy też model, który z pewnością spodoba się dzieciom. Deska SUP - Hydro-Force Breeze Panorama została wyposażona w otwierane okno, przez które można oglądać wodę i jej mieszkańców. Z łatwością można je zamknąć, jeśli zachodzi taka potrzeba. To stabilny SUP na płaską, ale też lekko falującą wodę. To model z wiosłem, którego długość można sprawnie regulować.

Nadmuchiwane deski SUP do zadań specjalnych

W ofercie naszego sklepu mamy szeroki wybór desek SUP. Każdy znajdzie u nas model idealnie wpasowujący się w jego potrzeby. Na szczególną uwagę zasługuje deska z siedziskiem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można z niej korzystać jak z tradycyjnego kajaka. Co więcej, umożliwia ona bezpieczny transport niewielkich ładunków lub rzeczy osobistych. Pomaga w tym to elastyczna linka, zamocowana na kadłubie. Pływanie na desce SUP z oparciem i podnóżkiem na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń.

W asortymencie naszego sklepu mamy też ciekawą ofertę dla kobiet. Nadmuchiwana, dwukomorowa deska do pływania, to alternatywa dla tradycyjnego SUP-a. Niewielki rozmiar i waga to atuty tego lekkiego sprzętu pływającego. To sposób na doskonały relaks w wodzie.

W naszym sklepie internetowym oferujemy najwyższej jakości SUP-y. W ofercie mamy niezawodny sprzęt klasy premium, który gwarantuje niezapomniane wrażenia na wodzie. Każdy może pływać na desce SUP. Wystarczy kilka treningów, aby szybko opanować technikę pływania i sprawnie przemieszczać się po wodzie. To świetna zabawa, a jednocześnie jeden z najłatwiejszych sportów wodnych, który daje mnóstwo przyjemności.