Zjeżdżalnie i ślizgawki ogrodowe dla dzieci

Aktywne filtry

Podczas zabawy na świeżym powietrzu bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy dla Państwa bezpieczne zjeżdżalnie ogrodowe, które zapewnią maluchowi maksimum radości z zabawy w ogrodzie. Na niniejszej podstronie chcemy je przedstawić i zaproponować jako jedną z ciekawszych propozycji dla dzieci.

Na co zwrócić uwagę wybierając zjeżdżalnię dla dziecka?

Wybierając dziecięce zjeżdżalnie ogrodowe, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, od których zależy bezpieczeństwo i radość malucha. Pierwszą kwestią jest długość ślizgu. Wydawałoby się, że im jest ona dłuższa, tym "lepsza zabawa". Tymczasem zbyt duża ślizgawka może być przyczyną wypadków, gdyż — zwłaszcza małe dziecko — nie będzie w stanie opanować prędkości podczas zjazdu.

Nie bez znaczenia jest też kąt, z jakim ślizgawka opada. Im jest on większy, tym łatwiej się rozpędzić. Warto też zwrócić uwagę na materiał wykonania. Niektóre rodzaje tworzyw sztucznych mogą spowodować u dziecka otarcia, a nawet odparzenia przy kontakcie ze skórą. Dlatego wybierając huśtawki i zjeżdżalnie, koniecznie należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które usprawnią zjeżdżanie, a zarazem zapewnią maluchowi maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas zabawy.

I jeszcze jedno — koniecznie należy zwracać uwagę na to, czy dany produkt spełnia europejskie normy, które świadczą o tym, że nawet najpiękniejsze, kolorowe zjeżdżalnie, zostały wykonane zgodnie z wymogami stawianymi na terenie Unii Europejskiej.

Dlaczego warto wybrać dostępne u nas zjeżdżalnie?

Nawet mała zjeżdżalnia może sprawić dziecku mnóstwo radości. W naszej ofercie znajdą Państwo modele w różnych rozmiarach, które są najczęściej przeznaczone dla maluchów w wielu od 3 do 10 lat. Najmniejsze dzieci mogą z nich korzystać, ale tylko pod czujnym okiem (i ze znaczącą pomocą) osób dorosłych.

Uniwersalność asortymentu to nie jedyny powód, dla który warto wybrać to, co Państwu oferujemy. Wręcz przeciwnie — w naszym sklepie można również znaleźć kompletny... plac zabaw dla dzieci. W jego skład wchodzi nie tylko zjeżdżalnia, ale też huśtawki, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Plac zabaw można z łatwością ustawić w ogrodzie. Dzieci będą mogły spędzać w nim wiele czasu.

Każda prezentowana zjeżdżalnia pozwala na łatwe ślizganie, gdyż jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które wyróżnia się maksymalną gładkością. To jednak nie wszystko, gdyż ślizgawka dla dzieci jest dodatkowo wyposażona w podporę, która przenosi ciężar ze ślizgu ku ziemi. Wszystko po to, aby konstrukcja urządzenia została maksymalnie odciążona i nie ulegała odkształceniom.

Warto również podkreślić, że każda dostępna w naszej ofercie ślizgawka ogrodowa to dziecięce akcesorium plastikowe, które zostało wyposażone w specjalne uchwyty, które zapewniają maluchowi maksimum bezpieczeństwa podczas zabawy. Chcemy również podkreślić, że ślizgawki są odporne na warunki atmosferyczne — zwłaszcza w postaci deszczu, a nawet gradu.

Bezpieczeństwo podczas zabawy — o czym warto pamiętać?

Nie jest tajemnicą, że zabawa w ogrodzie powinna być przede wszystkim przyjemnością. Nawet większa zjeżdżalnia nie będzie stanowić niebezpieczeństwa dla malucha (w określonym przedziale wiekowym), jeśli będzie dopracowana w każdym szczególe, a tuż obok będzie czuwał rodzic. Oferując Państwu zabawki dla dzieci, stawiamy przede wszystkim na detale.

  1. Każda prezentowana zjeżdżalnia dla dzieci jest wyposażona w antypoślizgowe stopnie. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że maluch w najmniej oczekiwanym momencie poślizgnie się lub ulegnie kontuzji. Specyficzna konstrukcja schodków sprawdzi się również wtedy, gdy dziecko ma mokre stopy i ręce.
  2. Oferowane przez nas zjeżdżalnie i ślizgawki dla dzieci wykonane są bezpiecznych materiałów. To świadczy o tym, że dla ich producentów kwestie bezpieczeństwa maluchów są bardzo ważne. Przykładem takiego rozwiązania są wsporcze rury ze stali ocynkowanej, które będą służyć maluchom przez bardzo długi czas.
  3. Zjeżdżalnie na plac posiadają odpowiedni kąt oraz długość. Dzięki temu dziecku podczas zjazdu nic nie będzie grozić. W razie potrzeby maluch może sam dostosować tempo i prędkość jazdy do swoich potrzeb.
  4. Konstrukcja zjeżdżalni została zaprojektowana tak, aby stabilnie utrzymywały się na powierzchni gruntu. W tym celu wyposażono je w szerokie, masywne podstawy. Oczywiście należy pamiętać o tym, by mimo to stawiać zjeżdżalnię na płaskim i dobrze przygotowanym terenie.
  5. Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci, które są dostępne w naszym sklepie, są w znacznym stopniu wykonane ze stali ocynkowanej (o której była wcześniej mowa). Dzięki temu ich konstrukcja jest właściwie dociążona i odporniejsza np. na boczne podmuchy wiatru.

Reasumując, każda dostępna u nas zjeżdżalnia wykonana jest z bezpiecznych materiałów, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a także może być stabilnie osadzona na gruncie. To idealna zabawka dla dziecka, które chce uczyć się utrzymywania równowagi i jednocześnie stara się oswoić z wysokością i swoimi pierwszymi lękami.