Generatory chloru do basenów ogrodowych

Aktywne filtry

Jednym z podstawowych problemów związanych z posiadaniem basenu ogrodowego jest utrzymanie czystości i odpowiedniego stanu wody. O ile do usuwania widocznych zabrudzeń typu liście, piasek czy owady, mogą posłużyć specjalne siatki i filtry, o tyle skupiska bakterii i roztocza to kwestia bardziej zaawansowanych procesów.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą generatory chloru. Tego typu urządzenia zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby za pomocą chemii skutecznie i bezpiecznie walczyć z zanieczyszczeniami wody. Generator chloru działa na zasadzie wytrącania chloru z cząsteczek soli, która zawarta jest w wodzie. Za pomocą tzw. elektrolizera chlor dostaje się do wody i wpływa do basenu.

Generatory chloru to bardzo rewolucyjny wynalazek, ponieważ standardowy CI utrzymuje swoje cząsteczki w wodzie, co może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Specjalna technologia zastosowana w tym urządzeniu sprawia, że dezynfekujące jony dostają się do wody, zabijają bakterie i zostają szybko usuwane.

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy generatory chloru marki INTEX, dzięki którym woda w Twoim basenie będzie zawsze czysta i wyposażona tylko w te odpowiednie właściwości. Wybierając tego typu urządzenia, możesz być pewien, że inwestycja się opłaci. Stawiasz na szybki i wygodny sposób czyszczenia basenu – wystarczy wcisnąć guzik i czekać na efekty.

Zapomnij o drogich tabletkach i uciążliwym, drażniącym zapachu. Generator chloru z naszej oferty zapewni szybkie i nieinwazyjne czyszczenie wody w Twoim basenie ogrodowym, a Ty będziesz mógł skupić się tylko na przyjemnej stronie tej rozrywki.