Okularki do pływania

Aktywne filtry

Pływanie z odsłoniętymi oczami nie jest ani przyjemne, ani zdrowe. Dlatego w naszej ofercie stawiamy na okulary pływackie oraz zestawy do snorkelingu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Okulary i zestawy do snorkelingu — jak je scharakteryzować?

W skład naszego asortymentu wchodzą okulary do pływania oraz zestawy do snorkelingu. W ofercie mamy akcesoria damskie, męskie, dla dzieci, a także dla profesjonalistów i dla początkujących. Zapewniają one dobrą widoczność pod wodą i wyższą efektywność treningu. Dzięki nim nasze oczy nie mają fizycznego kontaktu z wodą, w której skład wchodzą często związki chloru i sodu. Jednocześnie idealnie dopasowane okulary lub maski do pływania dla dzieci oraz dorosłych:

 • zapobiegają przenikaniu wody do środka,
 • oferują doskonałą widoczność (polecamy zwłaszcza nieparujące modele),
 • zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami UV,
 • nadają się do pływania w różnych zbiornikach wodnych,
 • są łatwe w czyszczeniu.

Idealne okulary do pływania są delikatnie dociśnięte do twarzy, dzięki czemu zachowują szczelność nawet na większych głębokościach (rzędu 1 - 5 metrów). To samo dotyczy zestawów do nurkowania, które są przeznaczone dla miłośników podglądania tego, co w danym momencie dzieje się w wodzie.

Jakie okulary pływackie będą najlepsze?

Wybierając konkretne akcesoria pływackie, zawsze warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Okularki do pływania są — jak sama nazwa wskazuje — odpowiednie do pływania (w tym do jego nauki). Są one przydatne zwłaszcza podczas pływania kraulem, gdy woda, w której się poruszamy, łatwo rozbryzguje się na boki. Okularki na basen nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w zakładaniu i posiadają regulowane paski umożliwiające ich dopasowanie do rozmiaru i kształtu głowy.

Bardziej zaawansowane akcesoria do pływania dla dzieci i dorosłych to zestawy do snorkelingu, które również można znaleźć w naszej ofercie. Zapewniają one znacznie szerszy kąt widzenia i nadają się zarówno do pływania, jak i nurkowania. Składają się one z maski i rurki. Obydwa elementy należy ze sobą połączyć w taki sposób, aby móc czerpać powietrze leżąc na brzuchu w wodzie.

Oferujemy akcesoria pływackie wysokiej jakości, które:

 • są dopasowane zarówno do potrzeb dzieci, pań i panów,
 • zapewniają doskonałą orientację pod wodą,
 • wyróżniają się dużą wytrzymałością,
 • mogą służyć nawet przez kilka lat.

Dlaczego warto wybrać okularki i zestawy, które są dostępne w naszym sklepie?

Oferujemy okularki pływackie i zestawy do snorkelingu marki Intex, które cieszą się ogromnym uznaniem zarówno wśród początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników pływania. Modele, które wchodzą w skład naszego asortymentu, są hipoalergiczne, w związku z czym nie wywołują u użytkownika (w tym u dzieci) reakcji alergicznych. Na korzyść okularów przemawia również ich budowa. Oferowane przez nas modele doskonale znoszą oddziaływanie wody morskiej i chlorowanej, aczkolwiek po każdej kąpieli warto je dokładnie przemyć letnią wodą.

Na uwagę zasługują również szkła, które zaimplementowano wewnątrz okularów. Powstały one z poliwęglanu, który jest znacznie bardziej wytrzymały niż tradycyjne szkło. W przypadku oddziaływania wysokiego ciśnienia lub innych sił, szkła nie ulegną rozbiciu na setki niewielkich, a zarazem ostrych kawałków. Nasze okulary basenowe są całkowicie bezpieczne dla dziecka. Jednocześnie na każdej z podstron znajdują się szczegółowe informacje na temat konkretnego wyrobu, w tym dotyczące materiału wykonania, rozmiaru i optymalnego wieku.

Jak prawidłowo eksploatować okulary pływackie?

Niezależnie od rodzaju i rozmiaru, okulary do wody powinny być właściwie eksploatowane. Dzięki temu będą one długo pełnić swoje zadanie, a także — co równie ważne — nie będą parować pod wodą. Jak zatem używać okularów pływackich? Oto kilka najważniejszych zasad.

 • Okulary powinny być zawsze utrzymywane w czystości. Dzięki temu mamy pewność, że będą one służyć nam przez bardzo długi czas, a ich parametry uszczelniające nie ulegną pogorszeniu.
 • Wewnętrzna powierzchnia szkieł nigdy nie powinna być dotykana palcami. W przeciwnym razie łatwiej osadzi się na niej brud, który następnie będzie szybko wiązał cząsteczki pary wodnej i ograniczał pole widzenia.
 • Po każdym użyciu okulary powinny być spłukane przy pomocy zwykłej, zimnej wody z kranu. Szczególną uwagę zwracamy na czystość szkiełek.
 • Okulary nie powinny być wkładane do toreb oraz innych, zamkniętych pojemników.
 • Po opłukaniu okularów nie należy ich wycierać. Wystarczy, że pozwolimy im wyschnąć, co potrwa nie dłużej niż 15 - 20 minut.
 • Jeśli zależy nam na czystych soczewkach, to używajmy do ich czyszczenia wyłącznie sprawdzonych i zalecanych preparatów. Niektóre z nich ograniczają zjawisko parowania szybek.
 • Jeśli to możliwe, korzystajmy z wysokiej jakości etui, które ochronią szkła przed zarysowaniem.

Okulary do pływania to akcesorium, które koniecznie trzeba dopasować do własnych potrzeb. Bez tego trudno o satysfakcję podczas uprawiania tego sportu. Tylko u nas znajdziesz sprawdzone i niezawodne okulary i zestawy do snorkelingu, dzięki którym Ty i Twoi bliscy odkryjecie przyjemność towarzyszącą pływaniu.