Okularki do pływania

Aktywne filtry

Nikt nie lubi, kiedy radosną zabawę w basenie czy w morzu zakłócają mu krople wody wpadające do oczu. Tym bardziej dotyczy to dzieci, które są szczególnie wyczulone na te niemiłe doznania. Dlatego planując wycieczkę do aquaparku, wyjście na basen czy wakacyjny wyjazd nad wodę trzeba wcześniej wybrać właściwe okularki do pływania dla dzieci.

Okularki do pływania to akcesoria dla młodego sportowca, które obowiązkowo muszą znaleźć się w jego ekwipunku. Dzięki nim na pewno nie zrazi się do pływania, o co bardzo łatwo, gdy zaczną szczypać go oczy. Młody człowiek musi od pierwszych chwil w basenie czuć się pewnie, aby szybko nabrać sprawności w pływaniu. Dodatkowo też należy stosować tego typu gadżety ze względów czysto prozdrowotnych. Chlorowana, a nawet ozonowana woda nie pozostaje bez wpływu na tkanki narządu wzroku. Nie wspominając już o wodzie, która znajduje się w akwenach naturalnych i może być pełna groźnych bakterii, wywołujących niebezpieczne choroby. Okularki do pływania zapewniają więc właściwy poziom bezpieczeństwa.

Czym charakteryzują się okularki do pływania marek Bestway i Intex? To sprowadzone, funkcjonalne produkty, które pokochają wszystkie dzieci. Już ich sama stylistyka tylko zachęca do tego, aby zakładać je podczas kąpieli wodnych. Przyjazne kolory i bajkowe motywy zachwycą najmłodszych adeptów sztuki pływackiej. Dziecięca ciekawość nie będzie niczym krępowana, gdyż stosując okulary pływackie mogą podziwiać one świat pod wodą.

Szkła wykonane z poliwęglanu są niezwykle trwałe, lekkie, a dodatkowo chronią przed promieniowaniem UV. Silikonowy pasek umożliwia dopasowanie ich rozmiarów do obwodu głowy dziecka. Jeżeli u najmłodszych występują wady wzroku, warto wybrać okularki korekcyjne do pływania.

Licząc na to, że dzieci chętnie będą uczyły się pływać oraz rozwijać sportową pasję, okularki pływackie to jedna z pierwszych rzeczy, w którą powinniśmy je wyposażyć. Pomogą przełamać strach przed wodą, wesprą naukę nurkowania. Jednocześnie dzięki temu jak perfekcyjnie zostały zaprojektowane, dzieci szybko zapomną, że mają je na sobie.