Pompy i filtry do basenów ogrodowych

Aktywne filtry

Basen ogrodowy zapewnia doskonałą zabawę, zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Ponadto daje ukojenie i ochłodę podczas wyjątkowo upalnych dni. Korzystając z niego, należy zadbać o prawidłową higienę zbiornika i czystość wody. W tym właśnie pomogą wydajne pompy i filtry do basenów ogrodowych. Nasz sklep internetowy oferuje produkty od cenionych na rynku producentów, takich jak INTEX oraz BESTWAY.

Pompy do basenów, czyli skuteczny sposób oczyszczenia wody

Odpowiednio dobrane pompy do basenów ogrodowych są w stanie przefiltrować całą wodę w ogrodowym basenie w ciągu maksymalnie czterech godzin. Wybierając takie urządzenie, należy zastanowić się nad potrzebną wydajnością filtrowania na godzinę. Musi być ona dostosowana oczywiście do pojemności zbiornika. W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje pomp oczyszczających. Co ważne, oba są równie skuteczne, a konkretny wybór zależy jedynie od Twoich własnych preferencji. Solidne i bezawaryjne pompy od marek INTEX i BESTWAY to pompy kartuszowe oraz pompy piaskowe, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników.

Jak działają obie pompy obiegowe? Podstawą działania pomp kartuszowych są specjalne wkłady filtrujące, różniące się od siebie wydajnością oczyszczania wody. Działają sprawnie, usuwając wszelkie zanieczyszczenia i dbając o doskonałą jakość wody. Innym rozwiązaniem są pompy piaskowe, czyli nowoczesne modele, które równie dobrze troszczą się o stan wody basenowej. Piasek filtruje wodę, skutecznie ją oczyszczając. Co ważne, wystarczy wymienić go raz na rok.

Jak dobrać pompę do basenu?

Niezależnie od rodzaju wybranej pompy, inwestując w ten sprzęt, należy kierować się przede wszystkim pojemnością zbiornika oraz intensywnością korzystania z basenu. Aby pompa filtrująca wodę zapewniła jej odpowiednią czystość, musi przefiltrować ją minimum 3 razy w ciągu 12 godzin. A więc dla basenu o pojemności 20 m3 odpowiednim rozwiązaniem będzie model o wydajności 6 m3. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po nieco mocniejszy model. W tym wypadku urządzenie będzie mogło pracować krócej.

Jakie są zalety pompy do basenu?

Pompa do basenu stelażowego i rozporowego to konieczność, jeśli zależy nam na zawsze czystej wodzie. Bez niej, niezbędna okazałaby się bardzo częsta wymiana wody. Oczywiście, nie jest to ani ekologiczne czy ekonomiczne. Baseny z pompą gwarantują wszystkim użytkownikom możliwość zażywania bezpiecznych kąpieli. Pompy skutecznie eliminują z wody większe, jak i te mniejsze zanieczyszczenia, a wśród nich można wymienić:

 • liście,
 • piasek,
 • pyłki z powietrza,
 • owady,
 • włosy,
 • plamy z olejków i balsamów.

Poprzez sprawne oczyszczanie wody, pompy przeciwdziałają też tworzeniu się glonów i alg na dnie i ścianach zbiornika.

Filtry basenowe- niezbędny element wyposażenia każdej pompy

Pompa obiegowa do basenu nie mogłaby spełnić swojej funkcji, bez odpowiedniego filtra. Filtry do basenów znajdujące się w naszej ofercie to tanie modele papierowe i piaskowe. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto poznać ich różnice. Filtr piaskowy skutecznie wyłapuje mniejsze cząsteczki, przez co woda jest czystsza i nie trzeba do niej stosować sporej ilości środków chemicznych. Takie modele są tanie w konserwacji, ponadto łatwo się je czyści. Wystarczy tylko raz w miesiącu przepłukać złoże filtrujące. Filtry papierowe są bardzo tanie. Zużywają mniej wody podczas płukania i skutecznie pozbywają się liści, brudu i pozostałych zanieczyszczeń. Filtry te charakteryzują się drobną siateczką, która przeciwdziała przedostaniu się cząstek zanieczyszczeń do zbiornika. Są proste w konserwacji i czyszczeniu.

Jak wyczyścić filtr papierowy?

Czyszczenie papierowego filtra do pompy basenowej nie sprawia najmniejszych trudności. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 • odłącz pompę od zasilania,
 • zdejmij pierścień obudowy oraz pokrywę,
 • wyciągnij filtr kartuszowy,
 • spłucz zanieczyszczenia pod bieżącą wodą,
 • w przypadku trudnych do usunięcia zanieczyszczeń wymień filtr na nowy.

Filtr do pompy basenowej znacząco wydłuża jej żywotność. Sprzedajemy filtry od sprawdzonych marek, które wyróżniają się wysoką trwałością i solidnym wykonaniem.

Mechanizm działania filtra

Filtr pompy basenowej to niepozorny, ale bardzo ważny element systemu filtrującego wodę. Umieszcza się go wewnątrz pompy basenowej, która połączona jest ze zbiornikiem dwoma wężykami. Woda pobierana z basenu przedostaje się do pompy, przepływa przez filtr, który wychwytuje wszelkie zanieczyszczenia. Na koniec czysta woda trafia z powrotem do zbiornika. Inwestycja w pompę z filtrem jest gwarancją przejrzystej i czystej wody przez cały sezon wakacyjny.

Wybierz filtry i pompy w promocyjnych cenach z naszej oferty, a z pewnością będziesz zadowolony z ich zakupu. Chcesz zakupić wysokiej jakości produkt po niższych kosztach? U nas trafisz na liczne wyprzedaże. Poznaj naszą bogatą ofertę, a jeśli masz problem z wyborem, skontaktuj się z nami, a wybierzemy najlepsze rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi w kontekście pomp basenowych

 • Jakie są różne typy pomp do basenu ogrodowego dostępne na rynku?

  Na rynku spotkać można najczęściej pompy filtrujące kartuszowe oraz pompy piaskowe.

 • Jak działa pompa do basenu ogrodowego i jakie są jej główne funkcje?

  Pompa pobiera wodę ze zbiornika, po czym oczyszcza ją danym rodzajem filtra, a następnie kieruje z powrotem do basenu. Jej celem jest pozbycie się zanieczyszczeń, takich jak np. liście, włosy, piasek, pyłki.

 • Jaką wydajność i przepustowość mają pompy do basenu ogrodowego?

  Wydajność pompy określana jest w litrach na godzinę L/H. Dla basenu o pojemności 5000 l polecana jest pompa o przepustowości co najmniej 1000 L/H.

 • Jakie są korzyści związane z zastosowaniem pompy basenowej?

  Pompa basenowa gwarantuje czystą wodę przez cały sezon wakacyjny.

 • Jakie są koszty eksploatacji i energii związane z korzystaniem z pompy do basenu ogrodowego?

  Pompa basenowa może dziennie zużywać do 15 kWh. Dokładny koszt zależy od mocy pompy, jej czasu działania i cen energii.

 • Jakie są zalecenia dotyczące instalacji, konserwacji i czyszczenia pompy do basenu ogrodowego?

  Wszelkie prace należy wykonywać po odłączeniu pompy od źródła zasilania. Wszystkie zalecenia znajdują się na instrukcji producenta

 • Czy pompa do basenu ogrodowego jest łatwa w obsłudze, czy wymaga jakiejś specjalistycznej wiedzy czy umiejętności?

  Tak, jest bardzo prosta w obsłudze. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

 • Jakie są rodzaje filtrów dostępnych do pomp basenowych?

  Najczęściej spotykane są filtry kartuszowe i piaskowe

 • Jak działa filtr do pompy basenowej i jakie są jego główne funkcje?

  Filtr zatrzymuje wszelki brud i zanieczyszczenia, sprawiając, że woda jest przejrzysta i bezpieczna dla użytkowników basenu.

 • Jaka jest wydajność filtrów do pomp basenowych?

  Urządzenia są w stanie przefiltrować wodę w basenach nawet 3- 4-krotnie w ciągu doby.

 • Jakie są korzyści związane z zastosowaniem konkretnego typu filtra do pompy basenowej w kontekście utrzymania czystości wody?

  Taki system oczyszczania działa sprawniej i skuteczniej.

 • Jakie są różnice między filtrami do pomp basenowych o różnych technologiach, takimi jak filtry piaskowe, kartuszowe czy diatomeowe, i jak wybrać odpowiedni filtr dla swojego basenu?

  Wybierając filtr, należy kierować się głównie pojemnością basenu. Filtry różnią się między sobą efektywnością i rodzajem zastosowanego wkładu.

 • Jakie są koszty eksploatacji oraz jak często należy je czyścić lub wymieniać?

  Filtry wystarczy zazwyczaj czyścić co ok. 2 tygodnie, papierowe niekiedy częściej. Ich cena jest niska i wynosi nawet 10 zł za filtr papierowy, natomiast piaskowe są nieco droższe.

Generatory chloru

Jednym z podstawowych problemów związanych z posiadaniem basenu ogrodowego jest utrzymanie czystości i odpowiedniego...

Pompy na filtr papierowy

Pompy kartuszowe ze względu na prostą obsługę i niską cenę są chętnie stosowane przy wielu ogrodowych basenach o...