Środki do regulacji pH w wodzie basenowej

Aktywne filtry

Każdy z nas lubi podczas upalnej pogody korzystać z dobrodziejstw basenu. Jednak woda, która się w nim znajduje, musi być odpowiedniej jakości. Inaczej staje się szalenie groźna dla zdrowia oraz zaczyna wyglądać bardzo nieestetycznie.

Czym są regulatory pH do basenu? To środki zapewniające odpowiednią jakość wody. pH wody w basenie powinno oscylować wokół poziomu 7,0-7,6 – tylko wtedy możemy mówić, iż jest to miejsce higieniczne i bezpieczne. W inny przypadku użytkownicy będą narażeni na podrażnienia skóry, zaczerwienia oraz na reakcje alergiczne. Regulatory pH zapewniają, że woda w akwenie wolna będzie od drobnoustrojów czy bakterii. To szalenie ważne, zwłaszcza że basen jest jedną z ulubionych atrakcji dzieci.

Regulacja pH wody jest też konieczna z tego względu, iż tylko w basenach, gdzie wartość tego parametru mieści się w granicach normy, skutecznie działają też inne środki do pielęgnacji basenu. Wartość pH możemy bardzo łatwo sprawdzić za pomocą specjalnego testera. Pamiętajmy również, że wykorzystując odpowiednie preparaty do utrzymania w należnym stanie wody, nie tylko chronimy własne zdrowie, ale także sprzęt basenowy. Jeżeli poziom pH będzie odbiegał od normy narażamy swój akwen na szybkie zniszczenie.

Nasz sklep internetowy proponuje regulatory pH, które są skuteczne, a zarazem tanie. Przygotowując swój basen do użytku dla siebie i rodziny należy pamiętać o systematycznym sprawdzaniu poziomu pH. Zastosowanie w porę odpowiednich produktów gwarantuje dobrą i bezpieczną zabawę przez cały sezon.