Pokrywy i maty basenowe

Aktywne filtry

Przyjemność korzystania z basenu uzależniona jest od wielu czynników między innymi od tego, czy zbiornik jest odpowiednio zadbany. Czystość wody jest niezwykle istotna nie tylko dla komfortowej, ale i bezpiecznej kąpieli. W przypadku basenów ogrodowych istnieje duże prawdopodobieństwo przedostania się do wody zanieczyszczeń zewnętrznych w postaci liści, pułków z drzew czy kwiatów. Można temu zapobiec, wystarczy tylko skorzystać z dobrej jakości pokryw basenowych.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup pokrywy basenowej?

Zachowanie czystości wody basenowej nie jest możliwe, gdy przedostają się do nich zanieczyszczenia zewnętrzne. Dobrze dobrany pokrowiec na basen pozwoli wyeliminować ten problem. Dzięki niemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu, jaki należałoby poświęcić na czyszczenie basenu z liści, owadów czy innych zanieczyszczeń, których przy okrytym zbiorniku pojawia się naprawdę sporo. Pokrywa alby dobrze spełniała swoją funkcję, powinna zostać bardzo dokładnie naciągnięta na wszystkie brzegi. Następnie w zależności od modelu należy ją odpowiednio zabezpieczyć, aby samoczynnie się nie ściągnęła. Warto stawia c na wzmocnione plandeki z dodatkowymi zaciskami, najlepiej z regulacją naciągu.

Zalety pokrywy basenowej

Stosowanie pokrywy basenowej ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest zapobieganie osadzaniu się brudu w wodzie - dzięki temu kąpiel jest zdecydowanie przyjemniejsza. Nowoczesne osłony doskonale dopasowują się do basenu, dzięki czemu nie ma obaw, że mogą się z niego zsunąć w nieodpowiednim momencie. Sporym atutem tego rozwiązania są również dodatkowe otwory, które umieszczane są na pokrywie w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza. Pokrywa na basen to skuteczne rozwiązanie zapobiegające wychładzaniu się wody.

Pokrywa basenowa a utrata ciepła

W przypadku basenów, które są odkryte przez całą dobę, dochodzi nawet do 95% całkowitej straty ciepła. Jak temu zapobiec? To proste wystarczy skorzystać z wygodnego i praktycznego rozwiązania, jakim jest pokrywa basenowa. Za spadek temperatury wody odpowiada przede wszystkim konwekcja, wypromieniowanie oraz przewodnictwo. Zastosowanie pokrywy na basen, gdy ten nie jest używany, pozwala zapobiegać spadkom temperatur. W przypadku osób, które chcą nie tylko utrzymać, ale i zwiększyć temperaturę wody w basenie optymalnym rozwiązaniem będą pokrywy solarne, zatrzymujące ciepło i niedopuszczające do parowania.

Czystość i bezpieczeństwo basenu

Dobra pokrywa baseny to nie tylko ochrona zbiornika przed wpadaniem do niego zanieczyszczeń. W czystej wodzie nie rozwijają się też glony, nie ma również ryzyka przypadkowego wpadnięcia do basenu, gdy pokrywa jest szczelnie naciągnięta na basen. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które pozostawione przez chwilę bez opieki ciekawość dna w kierunku basenu.
Basen stelażowy i rozporowy - jak wybrać odpowiednią pokrywę? Wybierając pokrywę, należy mieć na uwadzę przede wszystkim wymiary basenów oraz ich kształt. Z oczywistych względów na baseny okrągłe będą pasowały zupełnie inne pokrywy niż na te prostokątne. W ofercie dostępne są modele zarówno przeznaczone do basenów rozporowych, jak i stelażowych.

Jakie pokrywy basenowe znajdziecie w naszej ofercie?

Aby sprostać wymaganiom każdego, przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę pokryw basenowych, aby taką osłonę bez większych problemów można było dopasować do każdego modeli zbiornika kąpielowego. Każda pokrywa jest wysokiej jakości, solidna i trwała. Większość z nich po odpowiednim naciągnięciu bez trudu na basen może założyć jedna osoba. Oferta obejmuje przede wszystkim produkty uznanych firm takich jak Intex czy Bestway, które na rynku są znane i cenione od lat.

Pytania i odpowiedzi w kontekście pokryw basenowych

Czy pokrywa basenowa jest niezbędnym elementem?

Pokrywa basenowa nie jest niezbędna, jednak dbając o czystość zbiornika, a tym samym bezpieczeństwo i komfort kąpieli warto się na nią zdecydować, tym bardziej że nie jest to duży wydatek.

Jakie są zalety korzystania z pokryw basenowych?

Główną zaletą takiej pokrywy jest zapobieganie przedostawaniu się do zbiornika zanieczyszczeń.

Czy stosowanie pokryw basenowych jest bezpieczne?

Tak, pokrywy basenowe właściwie użytkowane są całkowicie bezpieczne.

Czy pokrywa basenowa pozwala utrzymać temperaturę wody?

Tak, pokrywa basenowa zapobiega sadkom temperatury wody w czasie, w którym zbiornik nie jest użytkowany. Dodatkowo dzięki niewielkim otworom nie dochodzi do skraplania się wody na jej powierzchni.

Co jest najważniejsze przy doborze pokrywy do basenu?

Wybierając pokrywę, należy mieć na uwadzę przede wszystkim wielkość oraz kształt basenu. Pokrywa by spełniała swoją funkcję, nie może być ani za duża, ani tym bardziej za mała.

Jakie produkty można zaleźć w ofercie?

Oferta obejmuje maty i pokrywy basenowe Intex oraz Bestway.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

W naszej ofercie zebraliśmy różnorodne pokrywy basenowe, dzięki czemu bez problemu znajdziecie te odpowiednią dla swojego zbiornika. Każda pokrywa jest funkcjonalna, solidnie wykonana, dzięki czemu możecie z powodzeniem użytkować ją przez długie lata.