Chemia basenowa

Aktywne filtry

Zakup basenu ogrodowego to z jednej strony sposób na rozrywkę i wypoczynek w czasie zimy, z drugiej zaś odpowiedzialność. Jeżeli chcesz utrzymać go w dobrym stanie, nie zapominaj o chemii basenowej. Bez niej używanie basenu może być – z uwagi na znajdujące się w nim zanieczyszczenia – szkodliwe dla zdrowia. Jeśli chcesz utrzymać jakość wody basenowej na odpowiednim poziomie, regularnie korzystaj ze środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się bakterii i glonów (alg).

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Prezentujemy Ci szeroki wybór produktów, dzięki czemu łatwo skompletujesz tani zestaw chemii basenowej. Te środki do basenu sprawią, że będzie znajdować się w nim krystaliczna woda. Ponieważ w ramach sprzedaży oferujemy również liczne wyprzedaże oraz promocje, możesz liczyć na niskie ceny koszt czystej wody w basenie nie musi być wysoki.

Nie zwlekaj, z nami czyszczenie wody w basenie może być proste.

Chemia do basenu – co to takiego i dlaczego jest ważna?

Krystalicznie czysta i wolna od zanieczyszczeń woda to nie tylko walory estetyczne, ale także ważna kwestia z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz zdrowia korzystających z niego osób. Jeśli się nad tym zastanawiasz, to trafiłeś w dobre miejsce: oferujemy Ci wysokiej jakości produkty w kategorii „chemia basenowa”. W asortymencie znajdują się produkty znanych producentów (w tym np. INTEX oraz BESTWAY), dzięki czemu łatwiej utrzymać wodę basenową w dobrym stanie.

Chemia basenowa pozwala zapobiegać rozwijaniu się kultur bakterii, które są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Jeśli będziesz regularnie czyścił basen czy jacuzzi ogrodowe, stosując chemię do basenu ogrodowego naszej firmy, zyskasz pewność, że wszystkie niepożądane zanieczyszczenia zostaną usunięte, a Ty i Twoja rodzina będziecie mogli bezpiecznie korzystać z tej wspaniałej atrakcji, jaką jest kąpiel w basenie ogrodowym.

Wśród oferowanych przez nas produktów możesz znaleźć m.in.:

·         najlepsza chemia w tabletkach,

·         tabletki oczyszczające wodę,

·         chlor do basenu (w tym np. Chlor Szok),

·         granulat,

·         antyglon (glon fighter),

·         Blue Magic do basenu,

·         sól,

·         automatyczny dozownik chloru.

Pytania i odpowiedzi w kontekście chemii basenowej

Jakie są rodzaje chemii basenowej dostępne do zakupu i jakie są ich zastosowania?

W kategorii: „chemia basenowa” wyróżniamy takie rozwiązania jak np. produkty oparte na chlorze, antyglony, regulatory pHo oraz tabletki multifunkcyjne.

Jaka jest odpowiednia ilość i częstotliwość stosowania chemii basenowej w zależności od rozmiaru i typu mojego basenu?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jak często korzystasz z basenu itp. Zaleca się jednak, by czyścić basen nie rzadziej niż raz na tydzień.

Jakie są skutki uboczne lub potencjalne zagrożenia związane z nieprawidłowym stosowaniem chemii basenowej?

Znajdujące się w basenie zanieczyszczenia np. w postaci bakterii mogą doprowadzić np. do chorób układu oddechowego czy pokarmowego.

Czy istnieją bezpieczne i ekologiczne alternatywy dla tradycyjnych środków chemicznych do pielęgnacji basenu?

Tak – czasem można zastosować nawet zwykłą sól kuchenną. Wydaje się jednak, że te rozwiązania nie będą równie skuteczne co dedykowane produkty.

Jakie są zalecane metody przechowywania i bezpiecznego stosowania chemii basenowej w domu?

Chemię basenową trzeba przechowywać w miejscu suchym i zacienionym, z dala od dzieci oraz zwierząt. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na opakowaniu producenta.

Jakie są oznaki i objawy, które wskazują na brak równowagi chemicznej w basenie, a które można skorygować przy użyciu odpowiedniej chemii basenowej?

Oznaka tego, że potrzebna jest chemia basenowa, jest bardzo prosta: mętna lub brązowa woda. Wbrew pozorom zielona woda niekoniecznie jest symptomem problemu – oznacza ona, że chlor zaczyna działać, c przekłada się na usuwanie zanieczyszczeń.

Czy mogę stosować chemię basenową, jeśli mam alergie lub wrażliwą skórę?

Przed skorzystaniem skonsultuj się z lekarzem – udzieli Ci on zaleceń w tej kwestii.

Jakie są rekomendowane produkty chemiczne do utrzymania odpowiedniego pH wody basenowej?

Pomagają w tym produkty zawierające wyciągi np. z torfu, kory dębu czy migdałecznika morskiego.

Czy istnieją specjalne środki chemiczne do zwalczania glonów i grzybów w basenie?

Tak, w tym celu używa się antyglonów (glon fighter).

Jakie są najlepsze produkty chemiczne do usuwania osadów mineralnych z wody basenowej?

Opinie na ten temat są podzielone, ale wśród skutecznych produktów można wyróżnić np. Chlorox multitabletki 20 gr 1 kg.

Czy mogę używać chemii basenowej przy stosowaniu systemów dezynfekcji alternatywnych, takich jak elektroliza solna czy ozonowanie?

Tak – przykładowo, ozonowanie, choć skuteczne, charakteryzuje się dość krótkotrwałymi efektami, dlatego też konieczne może być użycie chemii basenowej zawierającej chlor.

Jakie są różnice między chlorowymi a bezchlorowymi środkami chemicznymi do dezynfekcji wody basenowej?

Preparaty zawierające chlor są skuteczniejsze, ale zawarty w nich pierwiastek chemiczny może mieć negatywny wpływ na niektóre elementy konstrukcyjne basenu (choć to zdarza się coraz rzadziej). Poważniejszym zagrożeniem, jakie wiąże się z chlorem, jest raczej ryzyko doprowadzenia do różnego rodzaju alergii oraz stanów zapalnych.

Czy chemia basenowa może wpływać na trwałość i wytrzymałość elementów konstrukcyjnych basenu, takich jak powłoka, rurki czy filtry?

Tak, niektóre środki mogą mieć negatywny wpływ, ale producenci starają się dostarczać produkty, które nie są szkodliwe.

Czy istnieją specjalne produkty chemiczne do poprawy klarowności wody basenowej?

W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się granulat.

Jakie są najlepsze środki chemiczne do utrzymania odpowiedniego poziomu twardości wody w basenie?

Jeśli okaże się, że woda w basenie jest zbyt twarda, konieczne może być użycie chemii w postaci zmiękczacza, środka przeciwosadowego lub soli.

Czy chemia basenowa może mieć wpływ na wygląd i trwałość powierzchni basenu, takich jak płytki czy folia basenowa?

Generalnie tak, ale ryzyko zniszczenia powierzchni basenu nie jest wysokie – producenci starają się, by ich produkty nie miały inwazyjnego charakteru.