Maty pod basen ogrodowy

Aktywne filtry

Korzystanie z basenu podczas upalnych dni to prawdziwa przyjemność. Nic więc dziwnego, że większości z nas trudno jest opuścić to wyjątkowe miejsce w trakcie letniego skwaru. W naszej ofercie znajdą Państwo akcesoria, dzięki którym dno basenu ogrodowego będzie stabilnie osadzone na gruncie. Chodzi przede wszystkim o maty pod basen, takich firm jak Bestway lub Intex, które doskonale amortyzują jego konstrukcję, a nawet pomagają stabilizować temperaturę znajdującej się w nim wody.

Czym jest mata pod basen ogrodowy?

U nas mogą Państwo znaleźć różne rodzaje mat pod baseny ogrodowe. Stosuje się je po to, aby zabezpieczyć ich dno przed uszkodzeniem, odizolować termicznie wodę od podłoża, a także — dzięki elastycznej strukturze — redukować wstrząsy, na które narażony jest basen w toku eksploatacji. Popularna gąbka pod basen, która wchodzi w skład naszego asortymentu, ma postać puzzli, które:

  • można wygodnie ułożyć w miejscu postawienia basenu,
  • będą idealnie nadawać się do układania przez dzieci,
  • sprawdzą się również jako przestrzeń do zabawy i aktywności dla maluchów.

Każda gruba mata, podzielona jest najczęściej na 9 - 12 elementów, które można wygodnie składać dzięki umieszczonym po bokach zaczepom. Jednocześnie dzięki swej miękkości, skutecznie kompensuje ona drobne nierówności terenu, zapewniając solidną podstawę pod basen.

Dlaczego warto wybrać maty pod baseny?

Każda dostępna w naszej ofercie mata izolacyjna pod basen to rodzaj tworzywa, który znacznie zwiększa komfort użytkowania basenu. To także idealna propozycja dla zmarzluchów, którzy lubią, gdy woda jest ciepła. Mata ochronna pod basen wykonana jest z tworzywa sztucznego, a najczęściej z polietylenu. Dzięki temu grunt nie schładza wody, co w naturalny sposób przekłada się na wyższy komfort kąpieli oraz niższe rachunki za energię niezbędną do jej podgrzania.

Jaka mata do basenu będzie najlepsza dla Państwa? To zależy. Oferujemy szeroką gamę rozwiązań, dzięki którym korzystanie z basenu będzie jeszcze bardziej komfortowe, a to oznacza konieczność doboru modelu odpowiedniego do konkretnych zastosowań. W ofercie mamy np. maty piankowe o określonej powierzchni. To od użytkownika zależy, czy pianka pod basen ma znacznie wykraczać poza jego obrys, czy też ma być dopasowana do jego konstrukcji. Wybierając pierwszy wariant, można zaaranżować przestrzeń, w której z łatwością osuszymy stopy, włożymy buty, a także nałożymy na siebie ręcznik lub szlafrok.

To jednak nie wszystko, gdyż mata pod basen ma również swoją określoną grubość. W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania wykonane z odpornego tworzywa o grubości od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Gdzie je wykorzystać? Cienka mata podbasenowa jest przeznaczona przede wszystkim do tych miejsc, w których teren jest równy i wymaga jedynie ograniczonego zabezpieczenia. Tego typu maty o grubości kilku milimetrów sprawdzą się przede wszystkim jako izolacja termiczna, a także zapobiegną przetarciu dna. Z kolei gruba, miękka mata pod basen, to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają czegoś stabilniejszego. Jeśli w danym miejscu mamy np. silnie rozbudowany system korzeniowy to gruby podkład pod basen skutecznie zabezpieczy jego dno przed rozdarciem.

Jak wykorzystać maty basenowe? O czym pamiętać przed ich montażem?

W skład naszego asortymentu znajdą Państwo różne rodzaje mat, które pozwalają na skuteczną ochronę podstawy basenu i jednocześnie sprawiają, że spód basenu zyskuje właściwości termoizolacyjne, stając się jednocześnie odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Jak z nich korzystać? Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim rozłożeniu mat. Kładziemy je w miejscach, które są w miarę możliwości równe i pozbawione korzeni. Zwracamy też uwagę na bliskie sąsiedztwo drzew. Basen rozporowy, dmuchany oraz na stelażu powinien znajdować się w miejscu oddalonym od nich, tak aby uniknąć ciągle wpadających liści i zacienienia. Nie zapominajmy również, że bliskość drzew może również doprowadzić do przyspieszenia rozwoju glonów. Z kolei małe, ostre gałązki, mogą szybciej przebić poszycie basenu.

Rozkładanie basenu powinno odbywać się w miejscach:

  • odpowiednio przygotowanych lub opcjonalnie przekopanych i wyrównanych,
  • oddalonych od urządzeń wchodzących w skład instalacji elektrycznych,
  • znajdujących się z dala od infrastruktury energetycznej (np. kabli wysokiego napięcia).

Podczas układania podłoża warto stosować maty, które — tak jak modele dostępne w naszej ofercie — mają postać puzzli. Dzięki temu można wykorzystać je jako izolację termiczną, zabezpieczenie basenu ogrodowego, a także ścieżkę ułatwiającą dojście do basenu bez ryzyka zranienia stopy. Dzięki wielu zaletom maty ochronnej, jej wykorzystanie w taki sposób jest jak najbardziej uprawnione.

Reasumując, dużą odporność i wytrzymałość mechaniczna, żywotność, a także szerokie zastosowanie, to cechy naszych mat ochronnych stosowanych pod baseny. Dzięki nim wypoczynek w wodzie będzie jeszcze bardziej komfortowy, a sam basen będzie służył nam przez bardzo długi czas. Zapraszamy do naszego sklepu w celu dokładnego zapoznania się z parametrami mat.