Baseny stelażowe do ogrodu

Aktywne filtry

Wraz z nastaniem lata baseny stelażowe dla dzieci i dorosłych stają się coraz popularniejsze. Nie inaczej jest w naszym sklepie, w którym asortyment basenów stelażowych jest bardzo szeroki. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy przekonani, że wytrzymały, stelażowy basen do ogrodu przypadnie Wam do gustu.

Czym są baseny stelażowe i dlaczego są popularne?

Baseny stelażowe cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na swój rozmiar i pojemność. Niektóre z nich mogą pomieścić nawet kilkanaście ton wody. Nawiasem mówiąc, takie baseny stelażowe z pompą piaskową mamy w naszej ofercie. Kupując taki sprzęt, użytkownik otrzymuje w pakiecie zestaw akcesoriów basenowych, dzięki którym można złożyć nie tylko stelaż basenu, ale też całą instalację doprowadzającą i filtrującą wodę. Popularność basenów stelażowych wynika również z ich wszechstronności. To konstrukcje przeznaczone dla całej rodziny - tak dla dzieci, jak i dorosłych.

Nie jest też tajemnicą, że stelażowa konstrukcja zapewnia maksymalną trwałość. Mówimy w końcu o basenie, w którym poziom wody osiąga od 1,5 do 1,8 metra, co wiąże się z potężnym ciśnieniem oddziałującym na ścianki boczne. Jeśli zatem naszym marzeniem jest wytrzymały basen ogrodowy, który będzie służył nam przez bardzo długi czas, to konstrukcja stelażowa będzie dla nas najwygodniejsza.

Zalety posiadania basenu stelażowego w swoim ogrodzie

Dlaczego warto posiadać basen ogrodowy stelażowy w swoim ogrodzie? Po pierwsze dlatego, że zapewnia on mnóstwo przestrzeni do wspólnej zabawy. Jest on idealny do:

  • wspólnych zabaw z dziećmi, przy czym należy pamiętać, że w przypadku młodszych maluchów głębokość wody może być zbyt duża,
  • romantycznych spotkań we dwoje,
  • rekreacji, zarówno w obrębie własnego ogrodu, jak i obiektu hotelowego lub wypoczynkowego.

Poza tym wytrzymały basen ogrodowy może również posłużyć jako miejsce nauki pływania. Nawet mały basen wystarczy, by zapewnić maluchom wystarczająco dużo wody, aby te zaznajamiały się z tą ważną umiejętnością.

Wreszcie, duży, zwykle okrągły basen stelażowy sprawdzi się jako idealne miejsce do wypoczynku w gronie znajomych. Dzięki niemu możemy w swoim ogrodzie stworzyć miejsce relaksu i wypoczynku, w którym znajdą się również takie akcesoria jak zjeżdżalnie, huśtawki i place zabaw. Kupując basen stelażowy, warto już na wstępie zaplanować miejsce letniego relaksu.

Warto również dodać, że każdy dostępny u nas duży basen na stelażu, jest wyposażony w szereg akcesoriów, takich jak koła do pływania, preparaty do dezynfekcji i oczyszczania wody, a także zestawy instalacyjne i poradniki informujące, jak złożyć basen stelażowy.

Rodzaje basenów stelażowych: od małych do dużych

Zanim wybiorą Państwo odpowiedni basen stelażowy do swojego ogrodu, warto uprzednio zapoznać się z modelami, które są dostępne w naszej ofercie. Zasadniczo można je podzielić na trzy podstawowe rodzaje, choć dla każdego z nich zakres rozmiaru i pojemności może być dość niejednoznaczny.

Mały, wytrzymały basen stelażowy: idealny dla małych przestrzeni

Jest to idealny basen dla pojedynczych osób oraz par. Mały, okrągły basen będzie odpowiedni do nauki pływania. Warto go wybrać, jeśli w planach mamy zabawy w wodzie z dzieckiem. To doskonała przestrzeń, by oswajać maluszka z wodą. Mówiąc o małym basenie, pamiętamy, że nadal chodzi o konstrukcję stelażową, której pojemność jest relatywnie duża. Dlatego sprzęt ten mieści na ogół 4 - 6 ton wody, co odpowiada 4 - 6 metrom sześciennym.

Mały basen ze stelażem sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji dużej przestrzeni w ogrodzie. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób początkujących, które chcą się przekonać, jak takie rozwiązanie będzie funkcjonować i w ich własnym ogrodzie.

Duży basen na stelażu: atrakcją dla całej rodziny

Duże baseny to świetna zabawa dla całej rodziny lub paczki znajomych. To idealne miejsce dla dwójki rodziców i aż 3 - 4 dzieci. Warto zainwestować w taki basen, jeśli mamy już doświadczenie co do profesjonalnego montażu takiego sprzętu, albo po prostu szukamy (w większej grupie) wytchnienia w upalne dni. Rozbudowany kształt basenu z pewnością docenią zwłaszcza Ci, którzy chcą doskonalić techniki pływania. W ofercie mamy baseny takich firm jak Intex i Bestway, a więc czołowych producentów, którzy zajmują się dostarczaniem takich rozwiązań na polski oraz międzynarodowy rynek.

Basen ogrodowy: okrągły, owalny czy prostokątny?

To zależy, jaką aktywność chcemy w nich uprawiać. Jeśli marzy się nam wyłącznie rekreacja, warto wziąć pod uwagę baseny okrągłe lub owalne. Można w nich wypocząć, a brak ostrych krawędzi sprawia, że z łatwością można się oprzeć na ich okrągłym oparciu. Prostokątne baseny (np. z pompą basenową) to rozwiązanie polecane zwłaszcza tym osobom, które chcą się uczyć pływać. Zapewniają one optymalny tor pływacki, gdyż są wystarczająco długie i stosunkowo wąskie. Warto jednocześnie podkreślić, że okrągła konstrukcja basenu jest znacznie łatwiejsza w montażu niż model oparty na prostokącie.

Jak wybrać idealny basen stelażowy?

Najlepiej wybrać baseny stelażowe z pompą. Dlaczego? Ponieważ są one dostępne wraz z kompatybilnym sprzętem do oczyszczania wody, który zapewni optymalną wydajność podczas filtracji. Przy wyborze warto też uwzględnić dostępne akcesoria basenowe, poczynione (w związku z ich nabyciem) oszczędności, a także - co oczywiste - rozmiar i pojemność zbiornika. Wybierając basen warto też zwrócić uwagę na to, czy jego konstrukcja może być obudowana, ułatwiając tym samym wejście do basenu. Warto też wybrać basen z dopasowanymi schodkami o odpowiedniej wysokości, które ułatwią wejście i wyjście z niego.

Montaż i konstrukcja basenu stelażowego

Zanim przystąpimy do montażu basenu stelażowego, należy odpowiednio przygotować teren. W tym celu należy przekopać i wyrównać podłoże pod basen stelażowy, usuwając jednocześnie wszelkie kamienie. Pamiętajmy też, aby miejsce montażu basenu było zabezpieczone przed oddziaływaniem korzeni i innych czynników biologicznych. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie podłoża matą, którą często oferują producenci basenów stelażowych. Dopiero wtedy mamy pewność, że dno basenu nie zostanie uszkodzone.

Kupując basen stelażowy warto sprawdzić, czy mamy wszystkie niezbędne akcesoria. Montaż konstrukcji rozpoczynamy od składania ramki. Sprawdzamy też, czy ich kształt jest właściwy i dobrze dopasowany do siebie. Następnie łączymy ramki z kieszeniami na nóżki, a potem mocujemy je bezpośrednio do ramki. Całość musi być stabilna, aby użytkownik mógł stabilnie osadzić zalany basen na gruncie.

Następnie mocujemy płótno na dnie, pamiętając, aby było ono równomiernie rozłożone. Końce płótna muszą zostać przypięte do ramki. Dzięki temu nasz duży basen stelażowy zaczyna wyglądać jak zwykły basen. Na końcu przystępujemy do montażu pompy oraz węży. Zwróćmy również uwagę na to, aby miejsce, w którym postawimy nasz basen stelażowy obudowany (lub nie), znajdował się blisko źródła energii elektrycznej, z którego można w bezpieczny sposób zasilić pompę filtrującą.

Akcesoria i dodatki sprzedawane wraz z basenami stelażowymi

W jakie akcesoria mogą zostać wyposażone baseny stelażowe dla dzieci o dorosłych? Pierwszym i najważniejszym z nich jest pokrywa zabezpieczająca wodę przed przenikaniem owadów i cząstek roślin. Można ją zakładać na noc, a także wtedy, gdy przez dłuższy czas nie zamierzamy korzystać z basenu. istotne jest, aby pokrywa zbiornika pokrywała kształt basenu.

Nasza oferta basenów stelażowych obejmuje również skimmery, a także narzędzia do dezynfekcji oraz oczyszczania wody. Wraz z niektórymi basenami można również otrzymać zestaw chloru (np. do chlorowania szokowego), bądź też preparaty do flokowania zanieczyszczeń.

Chcesz mieć basen ogrodowy kupuj go u nas!

Oferujemy zestawy basenów stelażowych, w skład których wchodzą takie akcesoria jak np. pokrywa na basen stelażowy. Zapewniamy też najlepszą obsługę klienta, a także szybkie dostawy.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami. U nas każdy miłośnik przydomowych basenów znajdzie coś dla siebie.