TOP 16 aquaparków w Polsce - Największe polskie parki wodne

favorite Hit: 3295

Lubisz pływanie oraz zabawy w wodzie? Czerpiesz radość z aktywnego spędzania czasu z całą rodziną? A może chcesz beztrosko odprężyć się i zrelaksować w przyjemnym, ciepłym otoczeniu? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest twierdząca, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznaj największe aquaparki w Polsce.

Lubisz pływanie oraz zabawy w wodzie? Czerpiesz radość z aktywnego spędzania czasu z całą rodziną? A może chcesz beztrosko odprężyć się i zrelaksować w przyjemnym, ciepłym otoczeniu? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest twierdząca, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznaj największe aquaparki w Polsce.

Atrakcje w całej Polsce

Jednym z najlepszych pomysłów na zabawę całą rodziną jest wycieczka do aquaparku. Jak się okazuje, wcale nie trzeba przemierzać setek kilometrów, by dostać się do miejsca, która zapewni wyjątkowe atrakcje. Naprawdę duże i fajne obiekty oferujące baseny, zjeżdżalnie i szereg innych zabaw wodnych można znaleźć w każdej części kraju. Przekonaj się, gdzie znajdziesz najlepsze parki wodne w Polsce.

Największe aquaparki w Polsce

Nasza lista zawiera aż 16 dużych parków wodnych w różnych miastach Polski. Znajdziesz tam zarówno lokalizacje typowo turystyczne, gdzie warto wybrać się np. w ramach dłuższego wypoczynku, jak też aquaparki, które można odwiedzić spontanicznie, np. sprawiając niespodziankę dzieciom. Bez względu na to, który park wodny wybierzesz, możesz liczyć na wiele interesujących atrakcji. Poznaj wybrane z nich.

Park of Poland Suntago Wodny Świat - Wręcza pod Mszczonowem

Park of Poland Suntago Wodny Świat znany jest też jako największy kryty park wodny w kraju. Znajduje się miejscowości Wręcza pod Mszczonowem, w odległości ok. 60 km od Warszawy. Obiekt cały czas się rozwija. Chociaż już teraz sprawia ogromne wrażenie, to w przyszłości największy aquapark w Polsce będzie w stanie zaoferować jeszcze więcej przestrzeni i sposobów na spędzanie czasu zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Wśród już dostępnych atrakcji znajdują się, m.in.:

- strefa Relax – wyjątkowa przestrzeń przywodząca na myśl wakacyjny wypoczynek. Aby zapewnić jak najgłębsze odczucia i bliskość tropików, zaaranżowana została z wykorzystaniem prawdziwych palm sprowadzonych z Florydy, Kostaryki i Malezji. W strefie znajduje się aż 18 różnych basenów, w tym m.in. baseny mineralne. Prawdziwe odprężenie przynosi natomiast wizyta w Suntago Wellness & SPA, w której można skorzystać z regenerujących zabiegów na całe ciało;

- Jamango – „moc wodnych wrażeń” – to określenie, jakim opisano strefę Jamango. Rzeczywiście zapewnia ona cały szereg emocjonujących atrakcji. W aranżacji wodnej dżungli dostępne są aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3200 metrów! Dla najmłodszych gości obiektu przewidziano wodne place zabaw oraz brodzik. A po wodnych szaleństwach można udać się do basenowego baru lub jednej z restauracji, serwujących dania z całego świata.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort

Jak sama nazwa wskazuje, wybierając się do Basenów Tropikalnych Binkowski Resort w Kielcach, możesz oczekiwać wyjątkowej atmosfery i wrażeń godnych wycieczki w tropiki. Spotkasz tam interesującą, egzotyczną roślinność, potęgującą poczucie odprężenia i obcowania z naturą. Dzięki zlokalizowaniu aquaparku w hotelu, pobyt z łatwością połączysz z możliwością noclegu. W samym parku wodnym dostępne są, m.in.:

- baseny. Sercem obiektu jest duży basen „Błękitna laguna” o powierzchni 320 m2. Ze względu na niedużą głębokość (1,3 m) oraz dostępność tropikalnego baru, to dobre miejsce do spokojnego wypoczynku, np. odprężając się na leżance i sącząc ulubiony napój. Chwili relaksu można zażyć również w 1 z 2 basenów witalnych solankowych albo w basenach z hydromasażami, których dostępnych jest 6. Dla najmłodszych przewidziano odrębny, płytki basen z dużą liczbą wodnych atrakcji;

- zjeżdżalnie wodne – na terenie Basenów Tropikalnych Binkowski Resort goście mają do dyspozycji 3 duże zjeżdżalnie. Wśród nich szczególnie wyróżnia się długa na niemal 150 m Magic Eye, dostępna wyłącznie na pontonach. Jeżeli ktoś preferuje zjeżdżać bez pontonów, powinien udać się do Anacondy + UFO, gdzie czeka ponad 40-metrowa przejażdżka.

Aquapark Sopot

W Sopocie kąpać się można przez cały rok. Oczywiście nie w morzu, a w Aquapark Sopot. To miejsce, w którym udanie czas spędzą zarówno fani aktywności wodnych, jak i turyści szukający relaksu. Oczywiście, nie mogło zabraknąć także atrakcji dla najmłodszych, dostępnych zarówno jako basen kryty, jak też na zewnątrz.

- Dla pływających: osoby lubiące pływać, mogą w Aquaparku Sopot znaleźć kilka basenów o zróżnicowanym przeznaczeniu, w tym nawet o charakterze sportowym. Lubiący szybkość, docenią 25-metrowy, 4-torowy basen parapływacki. Osoby szukające po prostu miejsca do spokojnego popływania mają do wyboru baseny rekreacyjne i całoroczny basen zewnętrzny.

- Dla szukających wrażeń: oczywiście dla tych, którzy chcą połączyć aktywność z zabawą, dostępne są różnorodne zjeżdżalnie. Bardzo ciekawą propozycję stanowi Dzika Rzeka, która, poprzez wytworzony silny przepływ wody, imituje kąpiel w górskim potoku. Dla młodszych osób i rodzin z dziećmi przewidziano m.in. dwu i trzytorowe zjeżdżalnie familijne, a także mniejsze atrakcje na wodnym placu zabaw.

Aquapark Reda

W odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od Sopotu, znajduje się miejscowość Reda, w której również znajdziemy park wodny. Jednym ze znaków rozpoznawczych Aquaparku Reda są… rekiny. Oprócz atrakcji charakterystycznych dla parków wodnych, w tym obiekcie znajdziemy bowiem akwarium, w którym można podziwiać żarłacze czarnopłetwe. Ale na podziwianiu się nie kończy:

- Shark Slide – to prawdopodobnie jedyna taka zjeżdżalnia na świecie. W Redzie możemy dosłownie wskoczyć do paszczy rekina i udać się w emocjonującą podróż oświetlonym tunelem pod akwarium z prawdziwymi rekinami. W Shark Slide mamy wyjątkową szansę znaleźć się oko w oko z tymi wzbudzającymi respekt rybami;

- River Expedition. Najlepszym sposobem na zapoznanie się z bogactwem atrakcji Aquaparku Reda jest udanie się na wodną ścieżkę River Expedition. Trasa o długości 315 m prowadzi przez cały obiekt. Podczas leniwego spływu, zobaczymy m.in. niezwykłe jacuzzi Volcano, namioty tipi i ujrzymy poszczególne dostępne zjeżdżalnie.

Park Wodny w Krakowie

Park Wodny w Krakowie to obiekt, który funkcjonuje już od ponad 20 lat. Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że odwiedziły go przez ten czas miliony gości. Wciąż jednak rozwija się i rozszerza swoją ofertę. Krakowski obiekt charakteryzuje się m.in. ogromną halą basenową, a także niezwykle bogatą ofertą atrakcji dla dzieci. Znajdziemy tam m.in.:

- wodną ściankę wspinaczkową. Tradycyjne ścianki wspinaczkowe cieszą się coraz większą popularnością. Jednak w Parku Wodnym w Krakowie, nie musimy mieć specjalistycznego sprzętu, wygodnego obuwia ani montować uprzęży. Wystarczy podpłynąć do ściany i rozpocząć wspinaczkę. Jeżeli nie uda nam się dotrzeć na szczyt, spadniemy przecież wprost do wody! Jeśli dostaniemy się na górę, zresztą również możemy zaliczyć miękkie i mokre lądowanie;

- Saunarium. Osoby szukające spokoju z dala od szczególnie emocjonujących atrakcji, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej i innych, mogą udać się do Saunarium. A jego oferta jest naprawdę szeroka. Ruska bania, sauna ognista, ziołowa, widowiskowa, sucha, łaźnia morska i oddzielna sauna pełniąca funkcję groty solnej, pozwalają nie tylko na wyjątkową regenerację, ale również zadbanie o zdrowie.

Aquapark Fala w Łodzi

Wyjazd do parku wodnego nie musi oznaczać podróży nad morze czy w góry. Świetną zabawę w centrum Polski zapewnia Aquapark Fala w Łodzi. To jeden z większych parków wodnych w kraju, dostępny zarówno w sezonie letnim z atrakcjami zewnętrznymi, jak też z bogatą ofertą całoroczną. Na niezwykle szerokiej liście atrakcji, znajdziemy m.in.:

- basen z falą. Nazwa obiektu zobowiązuje. W Aquaparku Fala w Łodzi nie mogło zabraknąć basenu, w którym będziemy mogli poczuć się, jak byśmy byli nad morzem. Basen z falą pozwala odprężyć się, zrelaksować całe ciało, dzięki nieustannym ruchom ciepłej wody. Nawet zejście do niego jest łagodne, jak nad morzem, dzięki czemu korzystać z niego mogą również rodzice z małymi dziećmi;

- całoroczne MegaZjeżdżalnie. Pomarańczowa, Czerwona, Anaconda, Twister, Thunder i Banzai. Te nazwy powinni zapamiętać amatorzy emocjonujących wodnych zjazdów z różnymi prędkościami, zarówno pontonowych, jak też bez pontonu. Oprócz samego zjazdu, niektóre z nich oferują dodatkowe wrażenia świetlne i efekty dźwiękowe, potęgując wrażenia.

Aqua Park Zakopane

Zakopane to nie tylko wycieczki w góry, spacery po Krupówkach czy miejsce rozgrywania zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W stolicy Tatr swoje miejsce znajdą także fani wodnego wypoczynku. Aqua Park Zakopane to szczególne miejsce na relaks w naprawdę wyjątkowym otoczeniu:

- zewnętrzny basen balneologiczny. Jedną z atrakcji, jaką przyciągają turystów wybrane parki wodne są termy. W Aqua Park Zakopane mają one szczególny charakter. Dzięki pięknie ulokowanym basenom zasilanym wodami termalnymi o temperaturze 38-39°C, z dyszami masującymi i dennymi gejzerami, możemy odpoczywać, podziwiając jednocześnie piękny widok na Tatry. To przepis na relaks w wielkim stylu;

- atrakcje basenowe. Baseny wewnętrzne również pozwalają cieszyć się przyjemną, bardzo ciepłą wodą termalną, a jednocześnie oferują atrakcje dla osób w różnym wieku. Znajdziemy tam m.in. huśtawkę wodną, gdzie możemy wywołać kilkudziesięciocentymetrowe fale, imitującą górski potok Dziką Rzekę czy 5 zjeżdżalni o różnych długościach i nachyleniu.

Termy Warmińskie

Najbardziej wysuniętym na północ Polski obiektem termalnym w Polsce są Termy Warmińskie. Pod względem lokalizacji są wręcz bezkonkurencyjne, gdyż na północy kraju to jedyna taka atrakcja. W połączeniu z obiektem hotelowym, zlokalizowane w Lidzbarku Warmińskim termy, stanowią idealne miejsce zarówno do krótszego, jak i kilkudniowego wypoczynku. A jakie atrakcje oferują?

- Terma Aktywna – jeżeli chcesz połączyć rekreację i wypoczynek z aktywnością, Termy Warmińskie to miejsce idealne do takiej formy spędzania czasu. Do dyspozycji gości jest basen z 6 wydzielonymi torami, oddzielny wielozadaniowy basen z wodospadem i grotą, sezonowa rwąca rzeka, a także pełen miejsc do zabaw, basen dla dzieci.

- Terma Relaks – termy dają wyjątkowe możliwości odpoczynku, regeneracji i nabrania sił witalnych. W Termach Warmińskich o doskonałe samopoczucie nietrudno, dzięki Termie Relaks. Znajdziesz tam m.in. basen witalny z opcjami masażu dzięki natryskom naramiennym, wodospadowi, leżankom podwodnym czy dyszom masującym. Szczególne wrażenia zapewnia również całoroczny basen zewnętrzny, pozwalając odprężyć się w gorącej wodzie, nawet w zimowych miesiącach.

Termy Uniejów

Osoby poszukujące wyjątkowej atmosfery i całorocznych gorących kąpieli w centrum Polski, powinny koniecznie odwiedzić Termy Uniejów. Oprócz zapewnianych atrakcji, ich niewątpliwą zaletą jest lokalizacja. W mniej niż 2 godziny można dojechać do Uniejowa m.in. z Warszawy, Łodzi, Poznania, Torunia, Bydgoszczy czy Katowic. A na miejscu atrakcji nie brakuje:

- kąpielisko zewnętrzne, na które składa się kilka basenów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zapewnia wszelkie formy wodnych atrakcji i wypoczynku. Można popływać w basenie pływackim, odpocząć w basenie solankowym lub wyjątkowej wyspie z jacuzzi, poczuć adrenalinę na kilku zjeżdżalniach, ale też pobawić się ze swoimi pociechami w strefie dla dzieci;

- kąpielisko wewnętrzne – jedną z atrakcji przyciągających, zwłaszcza najmłodszych, jest basen ze statkiem pirackim, który rozbudza wyobraźnię dzieci i zachęca do zabawy. Dorośli mogą skorzystać m.in. ze stref hydromasażu, wypoczynku w tężni solankowej, a także zażyć przyjemnej kąpieli w basenie solankowo-uzdrowiskowym.

Terma Bukovina

Pragniesz poczuć gorącą, magiczną atmosferę u podnóża Tatr? Skorzystaj z oferty Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Określany mianem jednego z najnowocześniejszych w Europie kompleks jest zasilany wodą termalną wydobywaną z głębokości 2400 m. Pozwala na chwile błogiego relaksu w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Warto zwrócić również uwagę na interesujące nazwy poszczególnych basenów:

- baseny wewnętrzne: Bulgotnik, Bonior Basisty, Jacuzzi, Jacuzzi 2, Bystry Potok, Mocydełko, Zostawnica – to lista basenów dostępnych pod krytym dachem. Największy z nich – Bonior Basisty – wyróżnia się oryginalnym kształtem i możliwością swobodnego pływania. Natomiast połączenie z basenami zewnętrznymi zapewnia Zastawnica;

- baseny zewnętrzne również mają niezwykle oryginalne nazwy. Niebiesko Dolina, Cepersko Płań, Jaskinia nad Porońcem, Corny Staw i Letnie Mocydełko położone są na różnych poziomach i oferują możliwości zarówno aktywnego, jak też leniwego wypoczynku. Miłośnicy gorących kąpieli, powinni szczególnie zapamiętać nazwę Niebiesko Dolina, gdyż jest to najcieplejszy z basenów Termy Bukovina.

Aquapark Białka Tatrzańska

Aquapark w Białce Tatrzańskiej, znany też jako Terma Bania, to całoroczny park wodny położony w pięknym, malowniczym otoczeniu podhalańskich zbocz. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, czy poszukuje zabawy, relaksu czy pięknych widoków. Bliskość gór i stoków narciarskich sprawia, że każda pora jest dobra, by odwiedzić Aquapark w Białce Tatrzańskiej.

- Strefa zabawy. To przestrzeń przygotowana głównie z myślą o spędzaniu wolnego czasu całą rodziną i aktywnie. Baseny z ciepłą wodą wyposażone zostały w dodatkowe atrakcje, jak armatki i bicze wodne, karuzele, sztuczne fale, wodospady czy minizjeżdżalnie. Cała przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, by zapewnić najmłodszym gościom wyjątkowe przeżycia.

- Strefa relaksu. Osoby, które wybierają się do Białki Tatrzańskiej na wypoczynek, docenią walory Strefy Relaksu. W ciszy i spokojnej atmosferze można korzystać z basenów wewnętrznych i zewnętrznych, podziwiając piękne widoki na Tatry i korzystając z drink baru. A po tych przyjemnościach można udać się po jeszcze więcej, korzystając z wielu urządzeń do masażu wodnego lub przechodząc do Saunarium.

Warmia Park w Pluskach

Niezwykle klimatyczny bliski natury aquapark można znaleźć w miejscowości Pluski, ok. 20 km na południe od Olsztyna. Warmia Park w Pluskach to park wodny, połączony z hotelem, centrum spa i centrum konferencyjnym. Swoje miejsca znajdą tutaj zarówno rodziny z dziećmi, jak też szukający szczególnej atmosfery zakochani. Atrakcje zlokalizowane zostały na 3 poziomach.

- Baseny i zjeżdżalnie. W Warmia Park znajdziemy zarówno sportowy 25-metrowy basen, jak też basen solankowy czy strefę z leżankami, masażami wodnymi, groty dla zakochanych, a także podwodne akwaria. Szukający wrażeń mogą skorzystać również ze zjeżdżalni, w tym najbardziej ekstremalnej Kamikaze, jak też rwącej rzeki.

- Dolina zdrowia. Jedną z rozwijanych usług Warmia Parku są zabiegi zdrowotne w połączeniu z atrakcjami wodnymi. Już teraz goście mogą wybrać zabiegi tlenoterapii, lub też skorzystać z alg albo zabiegów oczyszczania i pielęgnacji w specjalnych grotach. Natomiast o zdrowie dróg oddechowych można zadbać korzystając z tężni.

Termy Maltańskie

Termy Maltańskie w Poznaniu to największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce, w którego skład wchodzi aquapark, baseny sportowe, strefa saun czy SPA. Swoją nazwę zawdzięczają poznańskiej Malcie, znajdują się również w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Oferują bogaty wybór atrakcji wewnętrznych i zewnętrznych:

- zjeżdżalnie. Miłośnicy zjeżdżalni, będą mogli w Termach Maltańskich spędzić cały dzień na ulubionej aktywności. Dostępne są tutaj oferujące niezwykłą adrenalinę, dużą prędkość i wymagające sprawności fizycznej ekstremalne zjeżdżalnie, jak Turbo czy Kamikaze, jak również bardziej klasyczne rozwiązania. Ciekawostkę stanowi zjeżdżalnia multimedialna z intersującymi efektami wizualnymi i dźwiękowymi;

- baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Bogactwo kompleksu Termy Maltańskie zachwyca również wyborem basenów. Do dyspozycji gości są opcje rekreacyjne, dostosowane także dla dzieci, ale też zapewniające dodatkowe atrakcje, jak fale czy hydromasaże. Warto odwiedzić również wyjątkowo zaaranżowane złote kaskady, przywodzące na myśl złotą grotę.

Aquapark Wrocław

Swój park wodny mają także mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska. Aquapark Wrocław warto odwiedzić, będąc z wizytą w tym mieście. Do dyspozycji gości obiektu są zarówno baseny o sportowym i rekreacyjnym przeznaczeniu, jak też inne atrakcje, przygotowane z myślą o relaksie i zadbaniu o zdrowie.

- Baseny. Sercem obiektu jest dużych rozmiarów basen z falami, których wysokość dochodzić może nawet do 70 cm. Oprócz niej, aktywnie czas spędzić można na 1 z 7 zjeżdżalni o długościach od 8 aż do 186 m. Dobrym pomysłem na zapoznanie się z różnymi atrakcjami aquaparku jest skorzystanie z leniwej rzeki, gdzie można oddać się nurtowi lub aktywnie płynąć, poznając obiekt.

- Halodarium i Tepidarium. Szczególne miejsca, pozwalające wyciszyć się, a także mające właściwości prozdrowotne, to Halodarium i Tepidarium. To pierwsze przeznaczone jest zwłaszcza dla osób z problemami układu oddechowego i panuje w nim temperatura ok. 65°C. Niższa temperatura, ok. 35-40°C panuje w Tepidarium. Z tego względu jest to dobre miejsce dla osób z problemami krążenia.

Aquapark Chochołów

Aquapark Chochołów, znany również jako Chochołowskie Termy, to największe termy w Polsce, oferujące aż 30 niecek basenowych i niemal 3000 m2 lustra wody. To potężny kompleks sportowo-wypoczynkowy, dający ogromne możliwości rekreacji, jak też aktywnego spędzenia wolnego czasu. A wszystko w pięknych okolicznościach przyrody. 

- Chochołowskie baseny. Bogactwo wyboru basenów jest tak duże, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Zewnętrzne i wewnętrzne baseny termalne, baseny jacuzzi, strefa dla dzieci i dodatkowe atrakcje, jak np. siatka wspinaczkowa, wodna siatkówka i koszykówka, a także 3 zjeżdżalnie wypełnią całodniową zabawę.

- Chochołowska normobaria. Unikalną atrakcją Chochołowskich Term jest możliwość pobytu w komorze normobarycznej, czyli nowoczesnej komorze ciśnieniowej. Jest to sposób na relaks w warunkach podwyższonego ciśnienia (ok. 1500 hPa) i powietrzu o wyższej niż normalnie zawartości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Sesje niosą ze sobą korzyści zarówno w strefie fizycznej, jak i psychicznej.

Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej

Już niemal od 20 lat funkcjonuje w Dąbrowie Górniczej park wodny Nemo, który pozwala zażyć kąpieli zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz. Oferta kompleksu obejmuje baseny, sauny, masaże, ale także inne możliwości spędzania wolnego czasu, jak siłownia, kręgielnia czy klub bilardowy. W Nemo Świat Rozrywki nie sposób się nudzić.

- Baseny. Duży wewnętrzny basen rekreacyjny o nietypowym kształcie i z licznymi instalacjami, połączony z zewnętrznym basen wypływowy, brodziki dla dzieci i 2 baseny sportowe – wewnętrzny i zewnętrzny, sprawiają, że spędzać czas w wodzie w Dąbrowie Górniczej można w dowolnej formie. Łączna kubatura basenów wynosi aż 31 350 m3.

- Świat Saun. Po wodnych zabawach, można zregenerować siły, korzystając z różnorodnych saun. Pierwsze kroki warto skierować do Sanarium, gdzie panuje temperatura ok. 70°C. Bardziej zaawansowani i przyzwyczajeni do wysokiej temperatury goście chętnie wybiorą saunę fińską lub mogą zdecydować się na wyjątkowy ceremoniał w Domku Alpejskim. Dla osób nieprzepadających za najwyższymi temperaturami przewidziano m.in. łaźnię parową, Tepidarium czy grotę aromatyczną.

Ruszaj do aquaparku!

Bez względu na to, czy planujesz jednodniowy wypad, czy dłuższy wypoczynek, wizyta w parku wodnym dostarczy Tobie i całej rodzinie wielu wrażeń. Polska pod tym względem oferuje naprawdę duże możliwości, a atrakcyjne obiekty można często znaleźć w odległości nie większej niż kilkadziesiąt minut jazdy samochodem. Pozostaje tylko wybrać swój idealny aquapark, spakować torbę i ruszać w drogę!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień