Pompy na filtr papierowy

Aktywne filtry

Utrzymanie w czystości basenów rozporowych i stelażowych nie jest łatwe, zważywszy na dużą powierzchnię, a także wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się zanieczyszczeń. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne rozwiązania do czyszczenia wody w basenach. Jednym z nich jest pompa kartuszowa, która tłoczy wodę przez filtr kartuszowy.

Pompa z filtrem kartuszowym — dlaczego jest potrzebna w basenie?

Woda w basenie może zostać łatwo zanieczyszczona poprzez pojawienie się w niej ciał obcych, takich jak owady lub cząstki roślin. Działanie pomp kartuszowych polega na ciągłym pompowaniu cieczy przez filtr i tym samym na jej ciągłym oczyszczaniu. Usunięcie drobinek obcych ciał stałych pozwala na:

  • zwiększenie czystości wody,
  • spowolnienie procesu rozrostu bakterii, glonów i innych patogenów,
  • wzrost bezpieczeństwa w trakcie korzystania z basenu.

Basen ogrodowy wyposażony w dostępny w naszej ofercie system kartuszowego oczyszczania wody jest czysty, bezpieczny dla użytkownika, a znajdująca się w nim woda jest krystalicznie czysta.

Co może usunąć filtr kartuszowy?

Woda w basenie może zostać zanieczyszczona na wiele różnych sposobów. Częstą przyczyną jest pozostawienie basenu bez przykrycia na noc, co skutkuje pojawieniem się w wodzie wielu różnych owadów. Liście i resztki gałęzi to także duże wyzwanie dla utrzymania czystości w basenie. Problemem jest też piasek (pył) noszony przez wiatr, fragmenty nabłonka, a także zanieczyszczenia przyniesione z zewnątrz i wprowadzone do basenu na powierzchni ciała. Dzięki pompie filtrującej takich firm jak Bestway lub Intex, usunięcie tych wszystkich zanieczyszczeń będzie znacznie łatwiejsze. Oferujemy Państwu:

  • łatwe w obsłudze i montażu zestawy pomp, rur, zacisków oraz filtra,
  • filtry wykonane w sposób umożliwiający zwiększenie skuteczności filtracji,
  • kompletną dokumentację wraz z instrukcją montażu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy przekonani, że dostępna u nas pompa filtrująca przeznaczona do filtrów kartuszowych będzie bardzo pomocna w utrzymaniu wody w należytej czystości.

Dlaczego warto wybrać pompę kartuszową do basenu?

Dlaczego pompa kartuszowa do basenu ogrodowego to dobry pomysł? W naszym sklepie znajdą Państwo sprawdzone i niezawodne systemy filtracji czołowych producentów. Dlaczego warto je wybrać?

  1. Filtr kartuszowy ma specyficzną konstrukcję. Składa się on z cylindrycznej obudowy, wewnątrz której znajduje się wkład filtracyjny wykonany z papieru lub tworzywa sztucznego. Jego cechą charakterystyczną jest duża gęstość i zwielokrotniona powierzchnia, dzięki którym może on zbierać zanieczyszczenia o zróżnicowanej średnicy.
  2. Wymiana filtra odbywa się średnio co 2 - 3 tygodnie. Częstotliwość, z jaką należy wymieniać filtr, jest uzależniona m.in. od zabezpieczenia basenu przed odpadami i insektami, a także od intensywności jego eksploatacji. Warto dodać, że wymiana filtra jest bardzo prosta. Wystarczy zamknąć obydwa zawory i odblokować odpowietrzacz. Wymiana filtra trwa zaledwie kilka minut.
  3. Zalety pomp kartuszowych to: zdolność do usuwania zabrudzeń o różnych rozmiarach wprost na filtr papierowy, duża wydajność pompy (którą w wielu rozwiązaniach można dodatkowo regulować zaworem), a także bezobsługowa praca. Jeśli wyposażymy nasz basen w dodatkowe zabezpieczenia (jak np. zabezpieczenie na noc), możemy znacznie wydłużyć żywotność filtra.

Gdzie znajdą zastosowanie pompy kartuszowe?

Oferowane przez nas pompy kartuszowe do basenów sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkimi zbiornikami wody. Będą one idealne dla przydomowych basenów stelażowych oraz rozporowych. Struktura pompy kartuszowej jest zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalną przepustowość nawet w przypadku zwiększonej intensywności filtracji.

Pompy kartuszowe sprawdzą się również jako system filtracji w przydomowych jacuzzi. Można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko zanieczyszczenia ciałami stałymi o stosunkowo dużych rozmiarach. Dlaczego? Ponieważ na ogół są one wyposażone w dodatkowe filtry zabezpieczające kartusze przed dużymi cząsteczkami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pomp kartuszowych?

Pompy kartuszowe to rozwiązanie, dzięki któremu utrzymanie czystości w basenie jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Dostępne w naszej ofercie pompy wraz z filtrami wysokiej jakości oraz dedykowanymi preparatami sprawią, że woda stanie się krystalicznie czysta. Warunkiem, aby tak właśnie się stało, jest konieczność zastosowania odpowiedniej pompy. Najważniejszym parametrem tego urządzenia jest wydajność, czyli zdolność do przepompowania określonej liczby litrów cieczy w wybranym przedziale czasu (najczęściej godzinie). Warto pamiętać, że od wydajności zależy czas pracy filtra (oraz pompy). Tylko w taki sposób można sukcesywnie usuwać małe i duże zanieczyszczenia z wody.

Reasumując, wkłady i pompy kartuszowe to rozwiązanie, dzięki któremu utrzymanie basenu w czystości jest znacznie łatwiejsze. Wybierając odpowiedni filtr, warto zwrócić uwagę na jego wydajność oraz sposób podłączenia.