Pokrywy solarne na basen

Aktywne filtry

Czy odnawialne źródła energii, które są dziś jednym z najbardziej medialnych tematów, mogą mieć coś wspólnego z basenem ogrodowym? Oczywiście, że tak – słowo-klucz to „pokrywa solarna na basen”. Przykrycia solarne (nakrycia solarne) pozwalają w pozbyciu się jednego z największych problemów związanych z posiadaniem basenu o dużej pojemności, czyli koniecznością utrzymania wody w odpowiedniej temperaturze.

W jaki sposób można temu zaradzić? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: poprzez basen z pokrywą solarną, w tym np. pokrywy solarne do basenu stelażowego (okrągłegoprostokątnego lub rozporowego), a także przykrycia do jacuzzi.

Przykrycia solarne, czyli konstrukcja, która zabezpiecza basen i umożliwia nagrzanie się wody

Sprawdź, jakie produkty znajdują się w naszym sklepie internetowym – dostępne w naszej ofercie produkty różnią się między sobą pod kątem rozmiarów, a nawet wariantów kolorystycznych (wybór jest w tym zakresie naprawdę szeroki, oferujemy bowiem m.in. pokrywy niebieskie oraz czarne).

Wszystkie z nich łączy pewien wspólny element – skutecznie chronią one znajdującą się w basenie wodę przed zabrudzeniami, a jednocześnie nagrzewają hektolitry zimnej wody dzięki pochłanianiu energii z promieni słońca.

Mamy na sprzedaż tanie pokrywy solarne, a liczne wyprzedaże oraz promocje dodatkowo ułatwiają sprawę. Przejrzyj dostępne w asortymencie produkty (są to m.in. pokrywy marki INTEX oraz BESTWAY) i zapoznaj się z cenami oraz opiniami klientów, a na pewno się nie zawiedziesz. Nie traktuj zakupu jako koszt, ale raczej długofalową inwestycję we własny komfort.

Kup pokrywę solarną, a dzięki temu zyskasz m.in. czystą wodę w basenie (pokrywa skutecznie chroni dostawaniem się do wody liści czy owadów) oraz optymalną temperaturę (woda w basenie szybciej się nagrzewa, a ponieważ pokrywa solarna działa jak izolacja termiczna, można dzięki temu znacząco ograniczyć straty ciepła i utrzymać odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas). Dzięki różnym dostępnym na rynku rozmiarom (366457305427400 czy 488 cm) możesz łatwiej dopasować konkretny produkt do swojego basenu.

Pytania i odpowiedzi w kontekście pokryw solarnych

Jak działa pokrywa solarna do basenu stelażowego i w jaki sposób korzysta z energii słonecznej?

Pokrywa solarna do wody basenowej może mieć postać np. folii bąbelkowej. Powietrze znajdujące się w bąbelkach skutecznie chroni przed ucieczką ciepła. Przykrycie basenu folią przekłada się na lepsze przechwytywanie energii słonecznej oraz zmniejsza poziom odparowania wody.

Jakie są korzyści związane z użyciem pokrywy solarnej do basenu stelażowego?

Korzyści związane z użyciem pokrywy solarnej do basenu stelażowego wydają się oczywiste – można dzięki niej zadbać o odpowiednią temperaturę wody znajdującej się w basenie, a także jakość (woda ta bowiem jest wówczas skutecznie chroniona przed zagrożeniami w postaci liści itp.). Można zatem potraktować pokrywy solarne jako cenną inwestycję, nie zaś zbędny wydatek.

Jakie są efektywność i oszczędności energetyczne związane z zastosowaniem pokrywy solarnej do basenu stelażowego?

Wszystko w tej kwestii zależy od jakości pokrywy, ekspozycji na promienie słoneczne oraz poziom temperatury. Generalnie jednak przyjmuje się, że pokrywa solarna jest w stanie podnieść temperaturę wody w basenie od pięć do nawet dziesięciu stopni w skali Celsjusza.

Jakie są różnice między różnymi rodzajami pokryw solarnych do basenu stelażowego i która byłaby najlepsza dla mojego basenu?

Poszczególne rodzaje pokryw solarnych do basenu różnią się między sobą np. pod kątem rozmiarów oraz kształtów (w praktyce stosuje się np. pokrywy okrągłe oraz prostokątne). Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to ważny jest również kolor pokrywy – generalnie, za najbardziej skuteczne uchodzą ciemne folie solarne.

Jakie są zalecenia dotyczące instalacji i użytkowania pokrywy solarnej do basenu stelażowego?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – sposobów na instalację oraz użytkowanie pokrywy do basenu stelażowego jest tak wiele, jak wiele jest modeli pokryw.

Czy pokrywa solarna do basenu stelażowego wpływa na jakość wody i jakie są metody utrzymania czystości przy jej użyciu?

Wpływ pokrywy solarnej do basenu na jakość wody jest jednoznacznie pozytywny – wprawdzie nie jest ona w stanie w stu procentach uchronić przed różnego rodzaju bakteriami czy drobnoustrojami, to znacząco zmniejsza się wówczas niebezpieczeństwo, że do wody wpadną liście, owady itp. Warto jedynie pamiętać o regularnym wietrzeniu basenu.

Czy pokrywa solarna jest łatwa w obsłudze i konserwacji?

Tak – konkurencja w XXI wieku jest silna, dlatego poszczególni producenci pokryw solarnych do basenów (a wśród nich między innymi BETSTWAY oraz INTEX) starają się, by korzystanie z ich rozwiązań nie sprawiało większych trudności. Pokrywy solarne, które znajdują się w naszym asortymencie, to przede wszystkim produkty do użytku domowego, co oznacza, że są one przeznaczone dla „przeciętnego” Kowalskiego. Ich obsługa nie może być zatem szczególnie skomplikowana.