Rodzaje basenów ogrodowych - jaki wybrać?

Czy znajdzie się tutaj ktoś, kto od zawsze marzył o domu z dużym basenem w ogrodzie, gdzie po wyjściu z własnego mieszkania można dosłownie zostawić japonki i ręcznik oraz wskoczyć do wody? A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że taka możliwość jest teraz w zasięgu wszystkich. Przecież basen ogrodowy dmuchany bądź na stelażu nie jest aż tak drogi! Można kupić go nawet za kilkaset złotych i po pierwsze zapewnić sobie, rodzinie i znajomym fantastyczną rozrywkę, a po drugie poczuć odrobinę luksusu, której bez wątpienia potrzebuje każdy z nas!

Basen ogrodowy – zalety

Dmuchany basen ogrodowy to doskonały wybór na upalne lato, które w naszym kraju zdarza się praktycznie co roku. Jeżeli rozłożymy basen ogrodowy przed domem, będziemy mogli w każdej chwili ochłodzić się w środku, czy zrelaksować po dniu ciężkiej pracy. Jeżeli wybierzemy większy głęboki basen na stelażu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również zażyć nieco sportu. Pływanie to jedna z najbardziej uniwersalnych dyscyplin sportowych, która wprawia w ruch wszystkie mięśnie naszego ciała, a w dodatku doskonale spala tłuszcz.

Poczuj odrobinę luksusu z basenem ogrodowym

Przyjęło się, że baseny ogrodowe kupuje się zazwyczaj dla dzieci. Jednak ze względu na fakt, że produkcja znacznie ewoluowała i aktualnie można kupić baseny naprawdę pokaźnych rozmiarów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w środku zmieściło się kilka dorosłych osób. To właśnie dlatego basen ogrodowy z siedziskami to doskonały pomysł na imprezę w ogrodzie. Goście z pewnością docenią takie rozwiązanie i nigdy nie zapomną tego wspaniałego dnia. Odrobina luksusu nikomu nie zaszkodzi, a dzisiaj można poczuć ją naprawdę niskim kosztem!

Basen do ogrodu, na działkę czy na wyjazd

Baseny ogrodowe produkowane są w różnych modelach. Mogą być to konstrukcje na stelażu, basen wykopany, rozporowy, czy najprostsza opcja – basen dmuchany, który wystarczy wyjąć z opakowania i rozstawić w dowolnym miejscu. Właśnie z tego względu warto rozważyć kupno odpowiedniego basenu. Można zabrać go ze sobą na wakacje, jeżeli wybieramy się na camping, rozstawić na działce, w ogrodzie, a nawet wewnątrz budynku. To doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących działalność agroturystyczna. Basen na wyposażeniu z pewnością podniesie renomę każdego ośrodka wypoczynkowego, a goście docenią opcję kąpieli. Jeżeli mamy taką możliwość, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić basen ogrodowy na własny użytek i korzystać regularnie z kąpieli. Warto wspomnieć, że basen sprawdzi się nie tylko w zimie. Można do niego dokupić saunę, balię ogrodową lub ruską banię i stworzyć pełnoprawne spa w swoim własnym domu.

Basen ogrodowy – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o rodzaje basenów ogrodowych, to oferta jest naprawdę duża! Baseny stelażowe to konstrukcja, w której wykorzystuje się wzmocniony poliester rozciągnięty na specjalnym stelażu. To duża zaleta, jeśli chodzi o mobilność, cały zestaw po złożeniu z łatwością można zmieścić w garażu, na strychu, czy w schowku z narzędziami. Inny typ to baseny rozporowe – ten rodzaj przeznaczony jest najczęściej dla dzieci, ze względu na swoje małe wymiary. Niewątpliwą zaletą basenów rozporowych jest fakt, że można go nadmuchać przy pomocy zwykłej pompki do materaca. W ofercie dostępne są różne rozmiary, dlatego znajdzie się zarówno coś do małych ogrodów, jak i nieco większe modele. Baseny całoroczne to trwała konstrukcja, którą na zimę przykrywa się odpowiednim materiałem. To doskonała okazja na duży basen np. na działkę, czy do ośrodka wypoczynkowego. Taka inwestycja z pewnością będzie ciekawym dodatkiem dla wszystkich gości, którzy zdecydują się odwiedzić obiekt. Kolejny typ to baseny owalne, które również osadzone są na stelażu, jednak ich charakterystyczny kształt i fakt, że są dość głębokie umożliwia pływanie od jednego końca, do drugiego! Zdecydowanie najpopularniejszym modelem w naszej ofercie są baseny dmuchane, które mieszczą się w średniej wielkości w pudełku, a po rozłożeniu są w stanie przyjąć pokaźną ilość wody. Baseny dmuchane także bardzo często wybiera się, jako baseny dla dzieci. Z pewnością są sobie Państwo w stanie wyobrazić, ile frajdy może przynieść takie rozwiązanie.

Podsumowując, basen ogrodowy to doskonały wybór właściwie dla każdego. Idealnie sprawdzi się jako rozrywka dla dzieci na lato, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z niego także dorośli. Szczególnie w lecie, kiedy upały sięgają ponad 30 stopni, miejsce, w którym można szybko się ochłodzić to oaza dla wszystkich domowników. Baseny ogrodowe idealnie nadają się zarówno na działkę, jak i do ośrodków wypoczynkowych. Jeżeli wybierzemy jeden z mobilnych typów basenu, z powodzeniem można zabrać go ze sobą na wakacje. W ofercie posiadamy bardzo wiele basenów ogrodowych, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pozwól sobie na odrobinę luksusu, spraw niepohamowana radość swoim dzieciom lub po prostu zainwestuj w ciekawą rozrywkę, która zachwyci zarówno dzieci, jak i wszystkich gości – wybierz baseny ogrodowe.

Wyświetleń: 915