Kiedy najlepiej kupić basen ogrodowy?

Kąpiel w basenie to jedna z najlepszych przyjemności, szczególnie gdy możemy to robić we własnym ogrodzie. Powstaje jednak pytanie, czy na jego kupno czekać do pełnego lata, czy jednak nabyć go w innym czasie?

Projekt basen

Baseny ogrodowe nie różnią się od siebie specjalnie. Jeżeli kupuje się go u sprawdzonego sprzedawcy, możemy mieć pewność, że będzie on stabilny i wytrzymały. Wybieramy kształt, rozmiar i możemy cieszyć się nowym nabytkiem. Jednak często decyzja ta jest mocno odłożona w czasie ze względu na koszta. Ceny dobrych i funkcjonalnych basenów oscylują w granicach nawet 3000 zł. Oczywiście uzyskujemy za tą cenę wygodny basen dla całej rodziny. Tańsze wersje są jednak mocno przystępne cenowo i często nie przekraczają kwoty 500 zł. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami w ilości osób, które mogą z niego korzystać oraz samej głębokości basenu. Warto więc na samym początku ustalić wielkość i kształt basenu, który będzie gościł w naszym ogrodzie. Możemy też zdecydować się na baseny stelażowe lub baseny rozporowe.

Kiedy kupić basen?

Pytanie nie jest trudne, ale decyzję o zakupie często pozostawia się do nadejścia sezonu, a to błąd. Tak samo, jak odzież baseny są najtańsze również poza sezonem. Możemy w ten sposób zaoszczędzić kilkaset złotych i zakupić wymarzony basen w najlepszej cenie, zamiast decydować się na taki, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Najlepszym czasem na poszukiwania jest jesień, kiedy sklepy organizują największe promocje. Jednak w okresie, gdy mija letni czas i zaczynamy wracać do rzeczywistości, zapominamy o letnich priorytetach. Jeżeli więc jeszcze nie dokonaliście zakupu, to luty jest ostatnim dzwonkiem. Dlaczego? Luty jest miesiącem, w którym jeszcze niewielu myśli o lecie, bo czekają na nadejście wiosny. Wiosna rozpocznie się w marcu i wtedy rozpoczynają się przygotowania do nadchodzącego lata, a w tym zakup nowego basenu ogrodowego. Wtedy również nadchodzi rynkowa rewolucja. My będziemy potrzebować basenu, a im bliżej sezonu, tym bardziej jest nam niezbędny, więc jesteśmy skłonni zapłacić za niego więcej lub zakupić taki, który nie spełni naszych oczekiwań za niższą cenę.

Bądź zdecydowany

Poświęć chwilę czasu i poszukaj idealnego basenu dla siebie. Zakup w lutym to duża oszczędność, a pozostałe środki możesz rozdysponować na dodatkowe akcesoria basenowe. Pamiętając poprzedni rok, może się okazać, że lato przyjdzie już niebawem w okresie wiosennym, a wtedy ty w upalne dni będziesz mógł się już cieszyć chwilą relaksu i orzeźwienia we własnym ogrodowym basenie. Nie zostawiaj decyzji na ostatnią chwilę i nie przepłacaj.

Wyświetleń: 2663