Efektowne oświetlenie basenu - inspiracje

Jeżeli masz już basen to czas pomyśleć o jego efektownym oświetleniu. Wykorzystując taśmy led, lampy punktowe pływające lub wiszące lampiony możesz niewielkim nakładem kosztów stworzyć wyjątkowo atrakcyjny efekt. Oświetlenie do basenu nada Twojemu ogrodowi ciepłą i przytulną atmosferę i sprawi, że wieczorna kąpiel stanie się jeszcze przyjemniejsza. Na rynku dostępne są różnego rodzaju lampy i ciekawe rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się, na jaki wariant oświetlenia się zdecydować, to dzisiejszy artykuł jest w sam raz dla Ciebie.

Efektowne podświetlenie basenu taśmami LED

Swój basen możesz oświetlić na wiele sposobów, wykorzystując wodoodporne taśmy led. Możesz zamontować je na krawędziach zbiornika lub pod lustrem wody. Pozwalają one uzyskać niepowtarzalny efekt, ich montaż nie sprawia najmniejszych trudności, a niewątpliwą zaletą jest łatwość dopasowania do kształtu basenu. Na rynku dostępne są zestawy o różnej ilości diod w szerokiej gamie kolorystycznej.

Lampy punktowe wokół basenu

Oświetlenie do basenu łatwo jest zaaranżować wykorzystując punktowe lampy led. Można je zamontować zarówno na ściance basenu, jak i w jego pobliżu. Dają one intensywne światło, charakteryzują się dużą oszczędnością i tworzą przepiękny efekt wizualny.


Ciekawą opcją są lampy magnetyczne, które można z łatwością przyczepić do ścianek basenu. Na przykład lampa Led Kolor INTEX 28698 wyposażona jest w liczne tryby świecenia zarówno wewnątrz zbiornika wodnego, jak i poza nim. Ten konkretny model świeci w dwóch trybach, statycznym lub płynnym i aż w czterech kolorach: zielonym, morskim, niebieskim i fioletowym.


Na szczególne okazje, takie jak dyskoteka, impreza taneczna lub święta nadają się wodoodporne projektory laserowe. Kolorowe, poruszające się światełka efektownie oświetlają dom, ogród lub sąsiedztwo basenu. Oferowany świąteczny projektor laserowy 2 w 1 emituje tysiące kolorowych punktów świetlnych, które przypominają kolorowe lampki choinkowe. Urządzenie to można używać w ogrodzie, ponieważ jest odporne na deszcz śnieg lub mróz. Projektor ten zużywa zdecydowanie mniej energii niż tradycyjne lampki, w związku z czym jest tani w eksploatacji. Jego montaż sprowadza się do złożenia szpikulca, przykręcenia go do projektora i wbicia w ziemię. Ustawiony przed domem lub basenem projektor oświetla nawet do 100 m powierzchni, zamieniając zwykłą fasadę domu, lub ciemny ogród w pulsujący światłem, klimatyczny krajobraz. Urządzenie to może być z powodzeniem wykorzystywane także podczas ogrodowych imprez i dyskotek.

Lampy wiszące na stelażu nad basen

Innym ciekawym rozwiązaniem są lampy, które można powiesić nad zbiornikiem wodnym. Do tego celu nadaje się na przykład pływająca lampa led Intex 68697. Tego rodzaju źródło światła można zarówno umieścić na powierzchni wody, jak i nad basenem. Model ten jest wyposażony w hak do powieszenia i emituje światło w 6 kolorach oraz dwóch trybach oświetlenia, statycznym ciepłym białym, lub płynnie zmieniającym się, wielokolorowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli wybieraj tylko wodoodporne lampy nabasenowe

Estetyka jest oczywiście sprawą ważną, jednak należy pamiętać, że oświetlenie basenowe powinno przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Jak wiadomo woda i prąd nie idą w parze, dlatego też należy zaopatrywać się jedynie u sprawdzonych dostawców w produkty zapewniające najwyższą klasę wodoszczelności. Tylko w ten sposób będziemy mogli w pełni nacieszyć się klimatycznym oświetleniem, bez obawy o bezpieczeństwo najbliższych.

Wyświetleń: 706