Czy warto kupić baldachim na basen?

Basen w ogrodzie to wspaniała atrakcja, nie tylko dla dzieci. Jednak aby nie był on zabrudzony i narażony na zadrapania przez psy i inne zwierzęta, należy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Pomóc w tym może praktyczny baldachim do basenu, parasol lub namiot, które ponadto zapewniają ochronę osobom kąpiącym się przed słońcem. Są to bardzo wygodne rozwiązania, o których dowiesz się więcej z dzisiejszego wpisu.

Baldachim nad basen, czy parasol basenowy?

Baldachim basenowy występuje najczęściej w kształcie dopasowanym do wymiarów zbiornika wodnego i przeznaczony jest do modeli stelażowych. W zależności od rozmiarów wyposażony jest w kilka punków mocujących. Umożliwia on bardzo szczelne zadaszenie basenu, jego montaż jest szybki i nie sprawia najmniejszych trudności nawet osobie niedoświadczonej. Dzięki baldachimowi woda w basenie szybciej się rozgrzewa i nie brudzi się. Zapewnia on szczelniejszą ochronę zbiornika wodnego niż parasol.
Parasol basenowy również jest bardzo łatwo zamontować. Jest on lekki i można go bez problemu rozłożyć w ciepły dzień lub złożyć podczas chłodniejszej pogody. Zarówno baldachim na basen, jak i parasol charakteryzują się niewielką wagą, konstrukcje tego rodzaju można z łatwością przenosić.

Jaki baldachim basenowy wybrać?

Funkcjonalny baldachim powinien być wykonany z wysokiej jakości tkaniny, najlepiej poliestrowej, charakteryzującej się dużą wytrzymałością. Powinien zapewniać on ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV w upalne dni. Żebra powinny być solidne i zapewniać mocną konstrukcję, dzięki czemu baldachim taki jest w stanie wytrzymać nawet silne podmuchy wiatru. Z pewnością dobrze, gdy wyposażony on jest w duże i wentylowane okno, które zapewnia cyrkulację powietrza. Powłoka powinna być częściowo przezroczysta, dzięki czemu osoba kąpiąca się może swobodnie patrzeć na zewnątrz basenu. Rozwiązanie takie umożliwia także opiekunom obserwowanie bawiących się w wodzie dzieci.

Czy baldachim nabasenowy zabezpiecza basen przed zwierzętami?

Jeśli jesteś właścicielem kota lub psa, z pewnością wiesz, jak atrakcyjny może się im wydawać przydomowy basen. Kąpiel w wodzie zanieczyszczonej drobnoustrojami i bakteriami przyniesionymi przez zwierzęta może stać się przyczyną licznych chorób. Jeśli natomiast zbiornik wodny jest wyjątkowo głęboki, to spragnione zwierzę może się w nim utopić. Z tych tez powodów najrozsądniejszym wyjściem jest zabezpieczanie basenu na noc baldachimem.

Namiot na basen – jak utrzymywać go w czystości?

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zapewniającym ochronę basenu przed zanieczyszczeniami jest namiot. Daje on także ochronę kąpiącym się przed zbytnim nasłonecznieniem. Rozstawienie tego rodzaju zadaszenia jest proste, a dzięki niemu woda szybciej się nagrzewa. Zaletą namiotów jest ich niewielka waga, przezroczyste ścianki oraz łatwe utrzymanie w czystości. Do tego celu wystarczy regularnie przemywać je wodą lub przecierać nawilżoną szmatką. Raz rozłożony namiot będzie służył przez cały letni sezon.

Wyświetleń: 579