Pompa kartuszowa czy piaskowa do baseny? Jaką wybrać?

Upalny letni dzień. Wychodzisz do ogródka, by cieszyć się ta piękną pogodą i kąpać się w promieniach słońca. Każdy z nas już za tęskni do pełni lata, słońca i soczystych owoców. Do letnich chwil wytchnienia i beztroski.

Gorąco może jednak także doskwierać. Ostatnie lata w Polsce były naprawdę upalne. Czy nie pięknie by było ochłodzić się w wodzie?! Świetnym rozwiązaniem na upalne dni są baseny ogrodowe, których instalacja nie jest skomplikowana i kosztowna.

Oferta basenów ogrodowych znacznie rozszerzyła się w ostatnich latach i bardzo łatwo dobrać basen nawet do niewielkich powierzchni. Dzięki niewielkiemu nakładowi finansów i pracy możesz cieszyć się przyjemnymi kąpielami w upalne dni nawet na małej działce, czy tarasie. Nie musisz mieć rzeki, ani jeziora w pobliżu, a w Twoim prywatnym akwenie woda nie będzie ani za zimna, ani za ciepła. Będzie idealna. W do datku na wyciągnięcie ręki, nie musisz daleko chodzić. To świetny sposób na zabawę dla dzieci na świeżym powietrzu. W dodatku pod okiem rodziców, którzy w tym czasie mogą też spokojnie zająć się sobą lub innymi obowiązkami.

Żeby jednak basen był przyjemnością, a nie stał się kolejnym żmudnym obowiązkiem, warto zaopatrzyć się w dobrą pompę basenową. Dzięki niej łatwo oczyścimy basen, za każdym razem, gdy to będzie konieczne. Czysta woda w basenie zachęca do kąpieli i zabawy. Dlatego warto zadbać, by woda w przydomowym basenie była dobrze przefiltrowana. Do oczyszczania wody używa się pomp filtrujących, o różnych filtrach i wydajności.

Jaka pompa do basenu?

Pompa filtrująca do basenu ogrodowego spełnia bardzo ważną funkcję, dba o nasz komfort przebywania i relaksowania się w basenie. Filtrowanie wody, jest podstawowym sposobem na zadbanie o czystość wody w basenie. Przejrzysta i przefiltrowana woda daje dużo przyjemności, orzeźwia i uspokaja. Dla maluchów jest nieprzecenionym polem do udanej zabawy.

Pompa piaskowa

Zasadniczą cechą różniącą pompy basenowe jest materiał, z którego wykonano filtr. Analogicznie, pompa piaskowa do basenu, będzie wyposażona w filtr piaskowy. W którym do oczyszczania wody wykorzystano piasek, żwir o odpowiedniej granulacji. Oczyszczanie wody odbywa się w całkowicie naturalny sposób. Dzięki temu możesz cieszyć się przejrzystą wodą bez wykorzystania środków chemicznych. Przepływająca przez piasek woda pozostawia w nim wszelkie zanieczyszczenia i wypływa krystaliczna. Taki sposób oczyszczania wody zaleca się do basenów o większej pojemności, od 10 000 litrów.

Pompy z filtrem papierowym

Innym rodzajem pompy jest pompa z filtrem papierowym. Tutaj do oczyszczania wody wykorzystuje się papier. Zabrudzenia z wody osiadają wewnątrz filtra, niczym między kartkami w książce. Taki filtr łatwo można wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. Są to filtry wymienialne i co jakiś czas należy taki filtr wymienić.

Filtr kartuszowy

Dobrym rozwiązaniem jest filtr kartuszowy. Na przykład, filtr do pompy basenowej Bestway czy Intex. Są to filtry niedrogie i nie zajmują dużo miejsca. Filtry kartuszowe poleca się do mniejszych i średnich basenów. W takich filtrach oczyszczanie wody odbywa się za pomocą kartusza. Wkłady do takich filtrów są wymienne i zalecana jest częsta wymiana dla utrzymania lepszej jakości wody.

Pompy ozonowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są pompy ozonujące wodę. Ozon sprawia, że wszelkie zabrudzenia opadają na dno basenu i łatwo je oczyścić. Woda pozostaje przejrzystą, a wokół basenu unosi się chmura ozonowa oczyszczająca powietrze z wszelkich rodników. Dzięki czemu powietrze jest lekkie i przyjemne.

Niezależne od wykorzystanych akcesoriów, chłodny relaks w basenie przyniesie dużo radości całej rodzinie. To także świetna okazja do spotkania ze znajomymi. Oraz dobry pretekst, by zorganizować „garden party”. Wieczorem przy świecach i lampionach ogrodowy basen nabierze romantyzmu i stworzy niepowtarzalny klimat. Przed nami kolejny letni sezon i niezapomniane chwile. Pełne niekończące się zabawy.

Wyświetleń: 8086