Panele solarne - efektywne podgrzewanie wody w przydomowym basenie

Niemal każdy właściciel nieruchomości, posiadający chociaż niewielki skrawek działki, wcześniej czy później zaczyna zastanawiać się nad postawieniem w ogrodzie basenu. Jest to doskonały pomysł.

Można z niego do woli korzystać w cieplejszych miesiącach roku, a jeśli zadbamy o to, aby woda w nim była ogrzewana, to nawet podczas chłodów będziemy mogli z powodzeniem korzystać z przydomowego basenu i zażywać relaksujących kąpieli. Co więcej, w komfortowych warunkach, a przede wszystkim bez tłoku, jaki zwykle panuje na publicznych basenach. Jaki system podgrzewania basenowej wody zastosować, aby móc cieszyć się odprężającymi kąpielami we własnym basenie? Odpowiedź jest prosta. Pomogą nam w tym ekologiczne i tanie w eksploatacji panele solarne.

Promienie słoneczne - odnawialne źródło energii, którą można praktycznie wykorzystać

Nie od dziś wiadomo, że systemy solarne są z powodzeniem wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej, a także coraz częściej używane do efektywnego wspomagania pracy instalacji grzewczych domu. Dlaczego by więc nie spróbować, użyć energii słonecznej, która zasila tego rodzaju urządzenia, do podgrzewania wody w przydomowym basenie. Okazuje się, że to rozwiązanie ma już swoich wiernych zwolenników, którzy przekonali się o tym, jak wiele zalet ono posiada. Jedną z najważniejszych są niskie koszty ogrzania basenowej wody. Po zakupie kolektorów słonecznych i zainstalowaniu przy basenie ogrodowym, są one wręcz znikome. System ten oparty jest bowiem na odnawialnym źródle energii, jakim jest promieniowanie słoneczne. Jedynym odczuwalnym kosztem będzie zasilanie pompy obiegowej, co łączy się ze zużyciem około 40-50 W. Przy zastosowaniu innych urządzeń, przeznaczonych do ogrzewania wody w basenie, zasilanych konwencjonalnymi źródłami energii, koszt ich eksploatacji będzie znacznie wyższy.

Zalety podgrzewania basenowej wody panelami solarnymi

Pierwsza z zalet paneli solarnych to eksploatacja, która nie wiąże się z niekorzystnym wpływem na środowisko naturalne. Kolejną niewątpliwą zaletą systemów solarnych jest także ich wydajne praca, która jest możliwa nawet w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednak największym plusem są niewielkie koszty eksploatacji paneli solarnych i wytwarzania przez nie niezbędnego do pogrzania basenu energii cieplnej.

Wyświetleń: 342