Jakie są rozmiary i ceny basenów stelażowych?

favorite Hit: 4731

Wymiary basenów ogrodowych są różne i dopasowane do wymagań klienta. W zależności od preferencji mogą być bardzo małe, średnie lub naprawdę duże. Baseny ogrodowe sprawdzają się przede wszystkim w prywatnych domach oraz na letnich działkach. Jakie są rozmiary basenów stelażowych, ile one kosztują i jak dopasować je do przestrzeni na podwórku?

Spis treści:

 1. Charakterystyka basenów ogrodowych
 2. Rozmiary basenów stelażowych
 3. Jaki rozmiar basenu stelażowego wybrać?
 4. Jakie są ceny basenów stelażowych w 2022 roku?

Charakterystyka basenów ogrodowych

Baseny ogrodowe występują najczęściej w dwóch formach - mogą być dmuchane lub stelażowe. Baseny dmuchane są zwykle mniejsze i wykorzystywane do zabawy dla dzieci i nastolatków.

Baseny stelażowe są większe, bardziej pojemne i sprawdzają się jako przydomowy basen dla wszystkich - dzieci oraz dorosłych. Wśród wiodących producentów takich basenów wymienia się przede wszystkim Bestway oraz Index. Zapewniają gwarancję jakości oraz mnogość możliwości, tak aby każdy mógł wybrać dokładnie to, czego potrzebuje i perfekcyjnie dopasować rozmiar basenu do swoich możliwości.

Baseny stelażowe występują w różnych formach. Mogą być proste, klasyczne, ale mogą też tworzyć element dekoracji ogrodu. Wszystko to dzięki materiałowi z nadrukiem, którym można zastąpić standardowy, niebieski lub szary materiał. Baseny ze wzorami dostępne są przede wszystkim w ofercie Bestway.

Rozmiary basenów stelażowych

Baseny stelażowe dostępne są w wielu rozmiarach, od bardzo małych po te największe. Mogą być także okrągłe lub prostokątne.

Najmniejsze baseny stelażowe dostępne są w rozmiarach:

 • 305x76,
 • 366x100,
 • 366x76.

Taki basen sprawdzi się na małych podwórkach, a także w przypadku małych rodzin, które nie potrzebują dużej pojemności basenu.

W przypadku nieco większych, ale wciąż małych basenów stelażowych, sprawdzą się następujące rozmiary:

 • 404x201x100,
 • 412x201x122,
 • 427x250x100,
 • 450x220x84,
 • 457x122.

Małe baseny są idealne do zabaw z piłką, ale także do odpoczynku ze szklanką lemoniady, dobrą muzyką albo ulubioną książką. To najczęściej wybierany rozmiar do domów i na działki.

Średnie baseny sprawdzają się na nieco większych przestrzeniach, a także przy domkach letniskowych, gdzie jest spora przestrzeń zielona. Są dobre do kinderbali i wieczornych imprez, ale także do wakacyjnego relaksu.

Średnie baseny mają rozmiary:

 • 488x122,
 • 488x244x122,
 • 488x305x107.

Te wymiary również dostępne są w dwóch formach: prostokątnej i okrągłej.

Duże baseny sprawdzają mają pojemność kilkunastu tysięcy litrów i sprawdzają się przy dużych domach, w wielodzietnych rodzinach oraz w miejscach, gdzie często organizuje się przyjęcia i spotkania z dużą liczbą gości.

Najczęstsze wymiary dużych basenów to:

 • 549x122,
 • 549x274x122,
 • 549x274x132,
 • 640x274x132.

Największe baseny to prawdziwy raj dla osób, które często mają gości lub mają wystarczająco dużą przestrzeń oraz możliwości utrzymania ogromnego basenu.

Wymiary największych basenów stelażowych to najczęściej:

 • 732x366x132,
 • 975x488x132.

Takie rozmiary basenów stelażowych to prawdziwa gratka dla fanów sportów wodnych - pływania czy rozgrywek z wykorzystaniem piłki plażowej.

Jaki rozmiar basenu stelażowego wybrać?

Rozmiar basenu stelażowego zawsze należy dopasować do możliwości przestrzeni, w której planuje się go postawić. Warto wziąć pod uwagę także wiek domowników oraz ich plany na wykorzystywanie basenu. Jeśli w domu mieszkają osoby aktywne z zamiłowaniem do sportów wodnych, warto rozważyć większy basen, w którym będzie można wygodnie pływać.

Baseny dla dzieci oraz osób, które chcą jedynie siedzieć w wodzie, mogą być większe, ale bardziej płytkie. W przypadku chęci pływania warto postawić na głębsze, prostokątne konstrukcje.

Podczas wybierania rozmiaru basenu, warto rozważyć także zakup dodatków, takich jak drabinki.

Jakie są ceny basenów stelażowych w 2022 roku?

Koszt basenu zależy od jego rozmiaru, formy, rodzaju pompy wodnej oraz dodatków, które są dostępne w zestawie. Najczęściej ceny basenów stelażowych wahają się od 300 zł do ponad 8000 zł. Baseny z nadrukami, drabinkami, dodatkowym podgrzewaczem wody czy masażerem będą dużo droższe, niż podstawowe wersje.

Ostatecznie basen należy dobrać do swoich możliwości przestrzennych, finansowych oraz do oczekiwań wobec całego sprzętu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień