Jakie akcesoria do pływania dla niemowląt?

favorite Hit: 1390

Spis treści:

 1. Pływanie, a rozwój dziecka – dlaczego warto?
 2. Akcesoria do pływania dla niemowląt – jakie wybrać?
 3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do pływania dla niemowląt?

Pływanie to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej, która doskonale wpływa na zdrowie i pozwala na kompleksowy rozwój najmłodszych. Naukę pływania można rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie. Dlatego, kiedy w naszym życiu pojawia się noworodek, warto zadbać o jego styczność z wodą. Jednak jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas pływania i na jakie akcesoria do pływania dla niemowląt warto postawić? Czym kierować się podczas ich wyboru? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Pływanie, a rozwój dziecka – dlaczego warto?

Wielu rodziców zastanawia się, czy zabieranie dziecka na basen, pływanie w jeziorze czy postawienie na dmuchany basenik dla niemowlaka to dobre rozwiązanie. Jak się okazuje, mogą oni śmiało porzucić wszystkie wątpliwości – lekarze od lat zachęcają rodziców do rozpoczęcia przygody ich dzieci z pływaniem już w pierwszym roku życia. Pływanie w wodzie niesie za sobą bowiem wiele korzyści dla najmłodszych. Możemy do nich zaliczyć m.in. kwestie, takie jak:

 • zwiększenie odporności i rzadsze występowanie chorób,
 • pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy,
 • zwiększenie siły mięśni,
 • pobudzenie układu nerwowego,
 • rozwój zmysłu równowagi,
 • rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki,
 • prawidłowy rozwój układu kostnego,
 • doskonała zabawa z rodzicami lub instruktorem.

Akcesoria do pływania dla niemowląt – jakie wybrać?

Wspólne chodzenie na basen czy zapisanie niemowlęcia na zajęcia dla najmłodszych to doskonałe rozwiązanie, na które coraz chętniej decyduje się wiele osób. Wybór tej formy aktywności umożliwia kompleksowy rozwój dziecka i zyskanie szeregu korzyści. Jednak planując chodzenie na basen niemowlęciem, warto zatem postawić na odpowiednie akcesoria do pływania dla niemowląt umożliwiające samodzielne poruszenie się dziecka w wodzie. Do najczęściej polecanych elementów dedykowanych do tego typu zastosowań zalicza się akcesoria, takie jak:

 • Rękawki do pływania

Rękawki do pływania to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych gadżetów do pływania, po który bardzo chętnie sięgają po niego rodzice planujący chodzenie z dzieckiem na basen. Jednak warto pamiętać o tym, że klasyczne rękawki do pływania nie do końca sprawdzają się w przypadku niemowląt. Stawiając na ten element, nakłada się go z dodatkowym pasem zapewniającym bezpieczeństwo poprzez przytrzymanie głowy dziecka nad powierzchnią wody.

 • Kołnierz do pływania

Ciekawym produktem dla najmłodszych są dmuchane kołnierze do pływania, które zapisana się pod brodą niemowlęcia. Rozwiązanie to zapewnia całkowite zabezpieczenie głowy dziecka przed kontaktem z wodą poprzez uniemożliwienie mu zanurzenia czy zachłyśnięcia się.

 • Kamizelka do pływania

Wybieranym przez wielu rodziców produktem dla najmłodszych są także kamizelki do nauki pływania, które można dopasować do ciała dziecka poprzez odpowiednią regulację pasków. Wybierając tego typu produkt, warto stawiać na kamizelki wyposażone w zapięcia typu quick-lock pozwalające na szybkie uwolnienie dziecka w razie wystąpienia takiej potrzeby.

 • Kółko do pływania

Dmuchane kółka to zdecydowanie najpopularniejszy element do pływania, który doskonale sprawdza się podczas zabawy z dzieckiem w wodzie. Na rynku można znaleźć odmienne rodzaje kół do pływania, takie jak kółko z oparciem do pływania dla niemowlaka dedykowane najmłodszym dzieciom. Postawianie na koła z siedziskiem i oparciem to doskonały sposób na zapewnienie optymalnej pozycji niemowlaka, która pozwala mu na swobodną i jednocześnie bezpieczną zabawę w wodzie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do pływania dla niemowląt?

Wybór odpowiednich akcesoriów do pływania dla niemowląt to podstawa udanej, komfortowej i przede wszystkim bezpiecznej zabawy w wodzie. Chcąc postawić na odpowiednio dobrane produkty, które doskonale sprawdza się podczas pobytu na basenie, nad jeziorem czy w trakcie zabawy w przydomowym baseniku dla niemowląt, warto stawiać na sprawdzone marki zapewniające wysoką jakość wykonania proponowanych akcesoriów — powinny być one wykonane z odpowiednio dobranych materiałów konstrukcyjnych oraz wyróżniać się wysoką trwałością. Kluczowy podczas wyboru elementów, takich jak kółka, kamizelki czy rękawki do pływania jest także odpowiedni rozmiar akcesoriów, które muszą być dopasowane do ciała dziecka i jego masy ciała. Wszystko to przekłada się bowiem na bezpieczeństwo i wygodę dziecka w trakcie trwania zabawy czy nauki pływania.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień