Ile chloru do basenu ogrodowego?

favorite Hit: 17984

Każdy z nas zna to rozczarowanie, gdy wygodny zapełniony wodą basen zaczyna żyć swoim życiem. Nagle spod nieskazitelnie czystej wody wypełzają na wierzch zielonkawe substancje, które mnożą się z każdym dniem. To wszystko jest skutkiem stojącej wody, która reaguje tak samo, jak w każdym znanym nam jeziorze. Można jednak temu zaradzić odpowiednią chemią i cieszyć się kąpielami przez cały sezon.

Aby starczyło na cały sezon

Koszt utrzymania w dobrym stanie wody w dużych basenach ogrodowych, które będą nam służyć przez cały letni sezon, nie przekracza średnio 500 zł. Nie jest to wielka kwota, gdy przeliczymy ją przez hektolitry wody, którą musielibyśmy wymieniać co kilka dni. To, jakie i ile środków powinno być zastosowane w basenie, zależy oczywiście od ilości wody, która się w niej znajduje. Na pocieszenie możemy powiedzieć, że nie musicie sami tego ustalać. Już wcześniej zostały przygotowane odpowiednie normy, które będą chronić i czyścić basen, a jednocześnie nie zaszkodzą osobom z niego korzystającym. Jedynym zadaniem, jakie musicie wykonać, to sprawdzić dokładnie ile wody posiada wasz basen i stosować chemię według zaleceń producenta lub zamiast się tym martwić, zainwestować w generator chloru.

Dozowanie chloru

Ile chloru do basenu ogrodowego trzeba użyć, aby spełnił on doskonale swoje zadanie? Po zastosowaniu PH-minus lub PH-plus, które odpowiadają za odpowiednie pH wody, należy zastosować środki dezynfekcyjne, które niszczą glony, grzyby i inne szkodliwe dla człowieka mikroorganizmy, czyli chlor. Pierwszym etapem jest wybór odpowiednich tabletek:

- tabletki multi chlor 20 g do 5m3 wody,
- tabletki multi chlor 60 g do 10m3 wody,
- tabletki multi chlor 200 g do 20m3 wody.

Jedna tabletka środka zawierającego chlor wystarcza na dezynfekcję 2m3 wody. To oznacza, że po wyborze odpowiedniego środka musimy regularnie dozować chlor co kilka dni, używając odpowiedniej ilości tabletek.

Postaw na wygodę

Zamiast zastanawiać się, kiedy i ile czego należy użyć, zainwestuj w dobrej jakości generatory chloru z pompą piaskową. Pomimo nazwy nie wykorzystuje się w nim żadnej chemii, a jedynie sól, którą należy wsypać raz do roku, aby uzyskać identyczny efekt czystości. Mimo że urządzenie nie jest najtańsze, to zwróci Ci koszty ponoszone na zakup chemii już w kolejnym sezonie, a co najcenniejsze, nigdy więcej nie będziesz musiał bez przerwy dbać o basen. Ominie Cię pilnowanie ilości i dat, a pozostanie jedynie radość z kąpieli. W Intex możesz zakupić również przystępną cenowo sól w tabletkach, która z pewnością spełni swoje zadanie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień