14 lip, 2017

Okrągły basen ogrodowy - sprawdzony pomysł na relaks

Wysłane Przez: W: Główna kategoria Komentarz: 0 Trafienie: 859

Baseny ogrodowe przestały już od kilku lat być dobrem luksusowym, które zazdrośnie oglądaliśmy w amerykańskich filmach rozgrywających się w rezydencjach bogaczy. Zapotrzebowanie na wyposażenie przydomowe tego typu spowodowało spadek cen basenów ogrodowych, dzięki czemu możemy obecnie już w cenie kilku tysięcy kupić basen, którym może cieszyć się kilka dorosłych osób w zaciszu swojego ogrodu. Jak wybrać basen ogrodowy, czy lepsze są prostokątne czy okrągłe i na co warto zwrócić uwagę wybierając tego typu sprzęt - oto garść porad.

Jak wybrać basen ogrodowy?

Baseny ogrodowe okrągłe to najczęściej spotykana forma tego urządzanie, pozwalające dzieciom lub grupie dorosłych w przypadku większych rozmiarów swobodnie korzystać z uroków pławienia się w wodzie w letnie dni. Baseny ogrodowe okrągłe mogą być przy tym wykonane z betonu i murowane na stałe bądź przenośne, z materiałów takich, jak poliester czy laminat. Okrągłe kształty i przyjemne w dotyku dno pozwala na wygodne spędzanie czasu w wodzie, nawet jeśli rozmiary basenu nie pozwalają na swobodne uprawianie w nim pływania. Warto jednak skorzystać nawet z takiej formy relaksu w wodzie, bezcennego dla odprężenia mięśni i stawów oraz mającego działanie uspokajające na nerwy. Baseny ogrodowe okrągłe pozwolą nam na zrzucenie z barków codziennych trosk i znakomity relaks.

Prostokątne czy okrągłe?

Wybór rodzaju materiału, z którego wykonany jest basen oraz jego kształt zależą od finansów, jakimi dysponujemy, powierzchni ogrodowej do naszej dyspozycji i przyszłego wykorzystywania basenu. Jeśli cenimy sobie aktywny wypoczynek w wodzie i dysponujemy miejscem pozwalającym na ustawienie basenu w kształcie prostokąta - możemy śmiało zainwestować w tego typu kształt. Jeśli potrzebujemy tylko kąta z wodą, w którym będą bawić się dzieci - możemy pokusić się o niewielkie rozmiarowo baseny okrągłe sprzyjające radosnemu relaksowi w wodzie całej grupie dzieci. Solidność materiałów i sprawdzony producent basenów ogrodowych pozwoli na cieszyć się tą rozrywką przez co najmniej kilka sezonów.