Kiedy przykrywać basen ogrodowy?

Posiadając przydomowy basen ogrodowy należy się liczyć z tym, że aby spełniał swoje zadnie i zawsze był przygotowany do kąpieli, powinien być wyposażony w szereg przeróżnych akcesoriów basenowych. Koniecznie musi być w nim zamontowana pompa filtrująca wodę, zastosowana odpowiednia chemia basenowa, a kiedy basen nie jest użytkowany, warto go należycie przykryć. Wyposażenie to w znaczącym stopniu poprawi jakość wody, wydłuży sezon kąpielowy, a przede wszystkim ograniczy koszty związane z wymianą i ogrzaniem wody.

Pokrycia basenowe - czy rzeczywiście są potrzebne

Nie da się uniknąć zanieczyszczeń, jakie dostają się do basenu umieszczonego pod gołym niebem. Spadające z drzew liście, gałązki, owady, a nawet opady atmosferyczne i wiatr powodują, że na jego powierzchni zbierają się nieczystości. Co prawda zastosowanie pompy filtrującej, jak również skimmera pomaga oczyścić wodę, ale aby skutecznie ochronić ją przed zanieczyszczeniem warto po skończonej kąpieli przykryć basen odpowiednią do tego celu pokrywą czy plandeką. Pokrycia tego rodzaju doskonale spełniają swoje zadnia. Nie tylko skutecznie zabezpieczają wodę w basenie przed zanieczyszczeniami, ale pełnią także rolę termoizolacji, efektywnie chroniącej przed jej nadmiernych wychładzaniem.

Kiedy należy przykrywać basen ogrodowy

Jeśli nie korzystamy z basenu, warto go zabezpieczyć pokrywą czy plandeką. Akcesoria te skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, ale także pełnią inne, niezwykle ważne funkcje. Pokrycie basenu zapobiega między innymi stratom ciepła, a co się z tym wiąże, zmniejsza wydatki na ewentualne dogrzewanie wody. Ciepło skumulowane pomiędzy przykryciem basenu, a taflą wody skutecznie chroni przed jej wychładzaniem. Przykrycie basenu to również zwiększenie bezpieczeństwa jego użytkowania, zwłaszcza jeśli w pobliżu bawią się dzieci czy też przebywają zwierzęta. Zminimalizuje ryzyko ewentualnego wypadku. Zakup pokrycia basenowego to zatem niezbędny wydatek. Warto go ponieść, aby przez cały sezon kąpielowy cieszyć się krystalicznie czystą i ciepłą wodą w ogrodowym basenie.

Wyświetleń: 10265