Co to jest skimmer basenowy?

Ogrodowe baseny, zarówno te niewielkie rozporowe, jak również większe, stelażowe, cieszą się coraz większą popularnością. Nie należy się temu specjalnie dziwić, będąc bowiem posiadaczem takiego basenu, w ciepłych miesiącach roku można do woli korzystać z relaksujących w nim kąpieli. Aby było to jednak możliwe, woda w zbiorniku powinna być doskonałej jakości. Wymusza to na właścicielach basenów zainwestowanie w różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym będzie można utrzymać odpowiedni stan wody. Oprócz chemii basenowej i wydajnej pompy filtrującej, przyda się także skimmer, rodzaj powierzchniowego filtra, ułatwiającego oczyszczanie zbiornika z zanieczyszczeń.

Skimmer - standardowe wyposażenie przydomowego basenu

Skimmer to niezwykle przydatne akcesorium, które ma znaczący wpływ na jakość basenowej wody. Jest to urządzenie bezpośrednio współpracujące z pompą wodną. Wpasowuje się praktycznie w każdy jej rodzaj. Będzie skuteczny zarówno z tą o dużej wydajności działania, ale także z tą o niewielkiej mocy filtrującej. Głównym zadanie skimmera jest wyłapywanie większych zanieczyszczeń, liści, gałązek, owadów i innych nieczystości, które trafiając do filtra pompy szybko go zapychają, a nawet mogą się przyczynić się do awarii urządzenia. Pompa filtrująca wymusza ruch wody, a dzięki temu do siatki skimmera wpadają zanieczyszczenia. Kiedy zgromadzi się ich już dużo, wystarczy ją opłukać i znów użyć dalszej pracy.

Skimmer basenowy Intex 28000
Skimmer basenowy Bestway 58233

Dodatkowe funkcje urządzenia

Skimmer służy do powierzchniowego oczyszczania wody, ale najnowocześniejsze tego rodzaju akcesoria posiadają także jeszcze jedną funkcję. Są one dodatkowo wyposażone w praktyczny pojemnik na chemię basenową. Umieszcza się w nim tabletkę chloru, która stopniowo się rozpuszcza i równomiernie miesza z wodą. Podsumowując, skimmer to sprzęt, który znajduje szerokie zastosowanie w przydomowych basenach. Nie tylko wspomaga efektywność działania urządzeń filtrujących, ale również w znaczący sposób przyczynia się poprawienia jakości basenowej wody.

Wyświetleń: 10053