Co podłożyć pod basen rozporowy?

By basen służył nam długo jako źródło ochładzających kąpieli, musimy go należycie chronić przed grożącymi mu niebezpieczeństwami. Najbardziej na uszkodzenia rzecz jasna narażona jest podłoga, dlatego na ten element należy zwrócić największą uwagę. Jeżeli zastanawiacie się, co należy podłożyć pod basen rozporowy, w tym krótkim artykule przyjrzymy się najbardziej popularnym rozwiązaniom.

Mata ochronna na lata

Najczęściej używanym materiałem stosowanym do izolacji basenu jest mata ochronna. Podłożenie jej pod spód to wygodny, tani i prosty sposób, który w większości przypadków wystarcza do zabezpieczania podłoża. Materiał ten dobrze chroni przed ostrymi przedmiotami podstawę basenu, a grunt przed zbytnim zalaniem i rozmiękczeniem. Maty te produkowane są w rozmiarach odpowiadających wymiarom najbardziej popularnych wielkości basenów. Bez problemu więc znajdziemy egzemplarz, który będzie idealnie pasował pod nasz ogrodowy zbiornik. Dodatkowo są one estetycznie wykonane i nie wpłyną negatywnie na wygląd ogrodu.

Bądź eko

Ostatnio coraz większą popularność zyskuje nowy sposób zabezpieczania i izolowania basenu od podłoża. Jest to dobrze znana z innych ogrodowych zastosowań agrowłóknina. Jeżeli nasz basen rozporowy, co roku stoi w tym samym miejscu, możemy stworzyć miniplażę. Wyznaczony teren wykładamy wspomnianym tworzywem i wysypujemy piaskiem, a całość odgradzamy elegancką kostką brukową. W ten sposób uzyskujemy część ogrodu przeznaczoną do letniego relaksu nad wodą. Włókno oraz piasek skutecznie izolują i chronią zbiornik wodny przed niebezpieczeństwami. Możemy nawet zabudować basen na stałe drewnianą konstrukcją.

Basen na puzzlach, czyli mata piankowa

Ostatnim sposobem izolacji od podłoża, przeznaczonym dla basenów, o jakim warto wspomnieć, są piankowe puzzle. Są one grubsze i bardziej miękkie, niż maty a do tego nie pozwalają na utratę ciepła w nocy. Takie puzzle są praktyczne, bezpieczne i mogą służyć także do stworzenia dróżki, po której z domu łatwo jest dostać się do basenu bez ryzyka naniesienia zanieczyszczeń.

Ostateczny wybór uzależniony jest od naszych wymagań i specyfiki ogrodu, dobrze jednak wiedzieć, że mamy, w czym wybierać.

Wyświetleń: 1952