Chemconnect - nowatorski system dozowania chemii basenowej

Posiadając nawet niewielki ogrodowy basen można do woli korzystać z jego wyjątkowych walorów. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od relaksującej w nim kąpiel, zwłaszcza po stresującym dniu pełnym obowiązków.

Posiadając nawet niewielki ogrodowy basen można do woli korzystać z jego wyjątkowych walorów. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od relaksującej w nim kąpiel, zwłaszcza po stresującym dniu pełnym obowiązków. Pływanie doskonale relaksuje i odpręża, dlatego warto jak najczęściej korzystać z tej formy aktywności. Jednak aby było to możliwe, trzeba zadbać o to, żeby woda w basenie zawsze była krystalicznie czysta i przygotowana do pływania. Potrzebne będą zatem odpowiednie urządzenia, oczyszczające ją z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Pompy piaskowe to aktualnie najskuteczniejsze akcesoria do filtrowania i uzdatniania wody, a zwłaszcza te dodatkowo wyposażone w nowoczesny system dozowania chemii basenowej.

Popularne metody oczyszczania wody

Aby woda w basenie była krystalicznie czysta musi być systematycznie filtrowana. Służą do tego celu różnego rodzaju pompy, wykorzystujące kartuszową metodę filtracji lub piaskową. W przypadku pomp znanej i sprawdzonej marki Bestway mamy do wyboru zarówno jedne, jak i drugie. Pompa kartuszowa jest zaopatrzona w wymienny wkład syntetyczny, którego zadaniem jest pochłanianie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Wadą tego rozwiązania jest to, że tego rodzaju filtr niezwykle szybko ulega zabrudzeniu. Aby woda w basenie zachowała czystość, konieczna jest częsta jego wymiana. Co więcej, pompy kartuszowe nie są zbyt dokładne, a ich wydajność nie za wysoka, dlatego znajdują zastosowanie głównie w przypadku niewielkich basenów. Przy dużych, stelażowych konieczne jest zainstalowanie bardziej sprawnych urządzeń filtrujących. Firma Bestway proponuje w tym przypadku pompy piaskowe, a szczególnie te, zaopatrzone w nowatorski system dozowania chemii basenowej, czyli chemconnect.

Niezawodne pompy piaskowe

Pompy piaskowe marki Bestway to niezwykle wydajne i skuteczne w działaniu urządzenia. Zastosowano w nich filtr piaskowy, który doskonale filtruje basenową wodę i usuwa z niej wszelkie zanieczyszczenia. Co więcej, piasek kwarcowy znajdujący się w nim, to produkt ekologiczny, łatwo dostępny, a przede wszystkim niedrogi. W przypadku pomp piaskowych nie ma potrzeby wymiany filtra, raz na jakiś czas należy jedynie go przepłukać, aby zapobiec gromadzeniu się w nim ewentualnych zanieczyszczeń. W najnowszych pompach piaskowych marki Bestway, dodatkowo zainstalowano najnowocześniejszy system dozowania chemii. Umożliwia on równomierne rozprzestrzenianie się chloru w basenowej wodzie oraz sprawną jej dezynfekcję. Ogranicza również rozwój bakterii, wirusów czy grzybów i skażenie wody innymi organicznymi zanieczyszczeniami. Zastosowanie pompy piaskowej z systemem chemconnect daje doskonałe rezultaty w postaci krystalicznie czystej, błękitnej wody, wolnej od wszelkich zanieczyszczeń i przyjaznej do pływania.

Wyświetleń: 2050