TOP 10 niezwykłych i najpiękniejszych basenów na świecie

Letni czas to najlepsza okazja do wypoczynku w gronie bliskich nad basenem. Niezależnie od tego, czy korzystamy z przydomowych zbiorników, basenów miejskich czy krytych pływalni, to jedna z lepszych opcji na spędzenie upalnego popołudnia. Baseny, oprócz standardowej funkcji mogą również okazać się prawdziwymi unikatami na skalę światową a ich wielkość oraz wspaniały wygląd wywoływać zachwyt wśród turystów. Wykonamy dziś przegląd dziesięciu najpiękniejszych basenów na świecie, które z pewnością warto odwiedzić...

Bindi Baths - australijskie piękno

Położony przy plaży Bondi nad Morzem Tasmana basen jest tak zaprojektowany, że osoby pływające mają wrażenie poruszania się po dalekomorskich falach. Ze względu na częściowe zanurzenie basenu pośród morskich fal, jego projektanci osiągnęli efekt stapiania się tafli wody zbiornika z wodą morza. Basen bez krawędzi przygotowany z grubych ścian pozwala jednak kontrolować temperaturę basenu i dostosować ją do warunków turystów. 50 metrów długości basenu oraz 8 torów pływackich zapewnić może kompleks Bondi Baths, do którego każdy turysta może wejść za niewielką opłatą 5 dolarów australijskich.

Marina Bay Sands Hotel - wypoczynek bez granic

Wchodzący w skład kompleksu hotelowego  basen  typu "infinity" charakteryzującego się brakiem zaznaczonej granicy brzegowej. Stopienie granic basenu z morzem daje niezwykłe wrażenie przebywania jednocześnie w naturalnym wodnym zbiorniku w samym centrum miasta. Atrakcyjności dodaje fakt, że basen położony jest a 55 piętrze budynku hotelowego. By skorzystać z kąpieli w basenie trzeba być klientem luksusowego hotelu, wtedy można bez przeszkód udać się na malowniczy basen na dachu...

Alpin Panorama Hotel Hubertus - kropla włoskich dolomitów

Ten malowniczy zbiornik wodny znajduje się w północnej części Włoch i stanowi część parku hotelowego Hubertus. Największy i najbardziej atrakcyjny zbiornik z tego kompleksu ma długość 25 metrów i został przygotowany na wysokości ponad 12 metrów nad ziemią. Konstrukcja basenu oparta została na drewnianych podporach, a w dnie zbiornika przygotowano "okienko" które pozwala gościom podziwiać widoki znajdujące się pod basenem. Pływający mają również możliwość podziwiania wspaniałych krajobrazów włoskich gór, które otaczają basen i cały ośrodek.

Hearst Castle - Kalifornijska klasyka antyku

Malownicze obiekty: basen Neptuna oraz basen rzymski usytuowane w obecności antycznych zdobień, kolumn oraz rzeźb są częścią dużej luksusowej posiadłości magnata Williama Randolpha Hearsta. Kompleks w formie rozległego pałacu z licznymi sypialniami, pokojami dziennymi oraz akrami ogrodowymi i boiskami sportowymi tworzy doskonałe połączenie antycznego piękna z nowoczesnym wystrojem. Również i tutaj przy malowniczej scenerii rzeźb nie mogło obejść się bez krytych basenów, dodatkowo przyozdobionych oryginalnymi mozaikami z czasów imperium.

One & Only Reethi Rah - czy to jest basen?

Pytanie postawione w tytule jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem ten zbiornik znajdujący się na Malediwach to 50 metrowy basen bez krawędzi. Projektantom zbiornika udało się stworzyć obiekt spełniający funkcję zamkniętego zbiornika do pływania jednocześnie otwartego na tropikalne otoczenie wysp oraz widok lazurowej tafli Oceanu Indyjskiego.

River View Wellness centre w InterContinental - cudze chwalicie, swego nie znacie!

Położony w Warszawskim centrum rekreacji basen położony jest na 43 i 44 piętrze hotelu InterContinental. Osoby korzystające z obiektu mogą jednocześnie podziwiać panoramiczny widok na zabudowę stolicy. Aby odwiedzić to niezwykłe miejsce, nie trzeba być gościem hotelowym - jednorazowy wstęp na basen można kupić za 150 zł i o dowolnej porze roku skorzystać z pływalni.

Ubud Hanging Gardes - Indonezyjska kąpiel w buszu

Basen stanowi część kurortu na wyspie Bali, na którym można wypocząć korzystając z bogatej oferty spa oraz komfortowych pomieszczeń hotelowych. Można również zażyć przyjemnej kąpieli z widokiem na... dżunglę oraz znajdującą się w dole rzekę Ayung. Kompleks basenów przygotowany na różnych wysokościach w zależności od pięter hotelowych tworzy swoiste piętrowe tarasy z malowniczym widokiem na bogatą szatę roślinną tropikalnej dżungli.

Błękitna Laguna - północna sauna Islandii

Basen stanowi jednocześnie otwarte kąpielisko geotermalne. Usytuowany niedaleko Reykjaviku obiekt z temperaturą wody osiągającą nawet 40 stopni C jest popularnym miejscem kuracji i relaksu dla turystów w tej części świata. Rozległy basen położony jest w obrębie islandzkich wzniesień, a pojawiające się w różnych częściach dużego zbiornika masy gorącego powietrza generują niezwykłe widoki.

San Alfonso del Mar - Chilijski gigant

Położony w centralnej części kraju największy basen na świecie osiąga powierzchnię około 8 ha. Długość zbiornika przekracza kilometr, jest to także najgłębszy basen świata wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Napełnienie zbiornika wymaga użycia aż 300 milionów litrów wody. Basen położony jest w kilkumetrowej odległości od Oceanu Spokojnego.

Atlantis The Palm - perła hoteli Dubaju

Sytem zbiorników wodnych położony na terenie luksusowego hotelu Atlantis stanowi doskonałą atrakcję turystyczną dla wypoczywających. Na terenie obiektu znajduje się również największy na Bliskim Wschodzie park wodny, akwarium podwodne i zatoka z delfinami. Istnieje również możliwość skorzystania ze zjeżdżalni wodnych a tradycyjni turyści mogą skorzystać z rozległego zbiornika wodnego by zażyć przyjemnej kąpieli.

Wyświetleń: 637