Jak ochronić basen przed psem lub kotem?

Każdy właściciel czworonoga dobrze wie, że psie zęby i pazury mogą zostawić głębokie ślady na meblach. Psy z zapałem kopią w domowych ogródkach a koty notorycznie ostrzą pazury na drzewach. Jeśli więc obok kota lub psa masz w ogrodzie basen, z pewnością obawiasz się, że stanie się on obiektem zainteresowania Twoich czworonożnych domowników. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się jak zabezpieczyć basen przed pazurami i zębami, a także jak zabezpieczyć domowe zwierzęta przed utonięciem.

Dlaczego psy i koty nie powinny mieć dostępu do basenu?

Chociaż baseny zarówno te tradycyjne nadmuchiwane, jak i większe rozporowe wykonane są z bardzo wytrzymałej gumy, to jednak z łatwością mogą paść ofiarą ostrych psich pazurów lub zębów. Zbiornik wodny może wydawać się zwierzętom atrakcyjny z różnych względów. Wiele basenów zostało pogryzionych przez szczenięta, którym wychodzą zęby. W tym okresie zwierzęta niszczą absolutnie wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu. Ponadto psy, koty lub niektóre gryzonie mogą w nocy podchodzić pod zbiornik wodny, żeby się napić. Jak wiadomo kontakt z drobnoustrojami przenoszonymi przez zwierzęta może być dla korzystającego z basenu człowieka niebezpieczny i stać się przyczyną chorób. Dlatego właśnie bardzo ważna jest odpowiednia ochrona basenu przed pazurami, zębami i kłami, a także wszelkiego rodzaju kontaktem ze zwierzętami. By zabezpieczyć swój zbiornik wodny, można się zdecydować np. na drewnianą obudowę lub bardzo praktyczną siatkę ochronną.

Zabudowa basenu drewnem w ochronie przed kotem i psem

Jeśli zastanawiasz się czym zabudować basen, to z pewnością warto zainteresować się niesłychanie popularnym i łatwym w montażu materiałem, jakim jest drewno. Jest ono stosunkowo niedrogie i często wykorzystywane do budowy różnego rodzaju elementów architektury ogrodowej. Przez architektów krajobrazu cenione jest także za walory estetyczne, ponieważ bardzo dobrze harmonizuje z zielenią. Odpowiednio zaimpregnowane będzie służyć przez lata, ciesząc oko. Obudowany drewnem basen może być przedłużeniem tarasu, bądź samodzielną konstrukcją. Wykonana z drewna zabudowa skutecznie ochroni basen przed zakusami czworonogów, a jednocześnie będzie stanowić atrakcyjne dopełnienie ogrodowej scenerii. Drewno jest także bezpieczne dla dzieci oraz osób starszych w razie ewentualnego upadku.

Jeśli natomiast obawiasz się nie tyle o całość basenu, ile raczej o bezpieczeństwo Twoich czworonożnych domowników, z pewnością warto zastanowić się nad zainstalowaniem pokrywy. Wykonana może być ona z siatki, drewna lub na przykład z folii. Takie rozwiązanie nie tylko ochroni zbiornik wodny przed zakusami ciekawskiego kota i spragnionego psa, ale także będzie stanowić skuteczne zabezpieczenie basenu przed liśćmi, zabrudzeniami, a tym samym przed rozwojem drobnoustrojów. W przypadku większych zbiorników wodnych rozstawianych sezonowo dobrze sprawdzają się pokrywy wykonane z PCV. Natomiast duże, całoroczne baseny najlepiej jest ochronić stabilną pokrywą wykonaną z drewna.

Wyświetleń: 3305