Po co nam basen ogrodowy?

Wiele osób zamiast kupić własny basen woli udać się na publiczną halę basenową. W tym artykule przeczytacie, dlaczego warto kupić basen ogrodowy.

Prawie każdy kto lubi spędzać swój wolny czas pływając lub po prostu odpoczywając w wodzie woli udać się na publiczny basen zamiast kupić własny basen ogrodowy. Zazwyczaj jest to kwestia "oszczędności" - wiele osób chodzi na publiczne hale basenowe pod pretekstem oszczędzania, nie wiedząc że w skali rocznej koszty uczęszczania na taki basen wyjdą znacznie drożej niż kupno basenu ogrodowego o średnim rozmiarze, wraz z dodatkami do niego. W tym wpisie dowiecie się, po co jest nam basen ogrodowy.

Basen ogrodowy czy basen publiczny?

Jak już wspomniałem w 1 części artykułu - wiele osób korzysta z basenu publicznego pod pretekstem "oszczędności". Jednak to nawet nie jest ani trochę oszczędzanie. By to udowodnić znalazłem na internecie stronę basenu publicznego. Za godzinę korzystania trzeba zapłacić 12 złotych, co może nie wydawać się taką dużą sumą ale jeśli będziemy na taki basen chodzić np. 7 razy w miesiącu po 2 godziny dziennie to wyjdzie z tego już całkiem spora suma - 168 złotych. Na 12 miesięcy wyjdzie to prawie 2000 złotych. Za taką sumę możemy dostać duży basen stelażowy, łącznie z różnymi dodatkami takimi jak specjalny zestaw do czyszczenia.

Oczywiście nie jest to jedyna rzecz przemawiająca na korzyść basenów w ogrodzie, ale chyba najważniejsza dla większości osób. Poniżej znajdziecie inne zalety basenów ogrodowych.

Relaks

Odpoczynek we własnym basenie jest o wiele bardziej relaksujący niż w basenie publicznym. Główny wpływ na to ma świeże powietrze i cisza. Nie każdy potrafi odpoczywać w miejscu tak głośnym jak publiczny basen.

Dostępny w każdej chwili

Chyba każdy wie jak długo trzeba się przygotowywać przed wyjściem na basen. Trzeba spakować odpowiedni strój, a potem jechać samochodem (wygodniejsza opcja) lub komunikacją miejską. Z kolei basen ogrodowy jest od razu koło naszego domu, przez co nie musimy męczyć się z dojazdem ani braniem całej torby potrzebnych rzeczy. Dodatkowo jest to kolejna oszczędność - w końcu paliwo lub bilety do komunikacji miejskiej tanie nie są.

Podsumowanie

Basen ogrodowy posiada wiele zalet. Jest on dobrym wyborem dla osób które lubią oszczędzać swój czas i pieniądze.

Wyświetleń: 1006