14 lip, 2017

Baseny ogrodowe dla dzieci - korzyści i rodzaje

Wysłane Przez: W: Główna kategoria Komentarz: 0 Trafienie: 730

Przebywanie w wodzie dla dzieci jest w ostatnich latach polecane nawet w przypadku niemowlaków. Już 3-4-miesięczne dzieci dobrze reagują bowiem na specjalne zajęcia w wodzie przygotowywane dla nich i dla rodziców - w końcu w brzuchu cały czas pływały w wodach płodowych. Nic więc dziwnego, że baseny dla dzieci to jedna z ich ukochanych rozrywek w gorące dni.

Czy warto inwestować w basen dla dzieci?

Popularność basenów ogrodowych i spadające ceny takiego sprzętu spowodowały, że wydatek na rozporowe baseny dziecięce nie dobije naszych finansów, a będzie niezastąpioną rozrywką dla dzieciaków, które przebywają w ogrodzie bez możliwość zorganizowanego czasu. Zabawa w wodzie nie tylko zajmie im czas, ale także doskonale zrelaksuje i przyczyni się do prawidłowego rozwoju struktury kręgosłupa. Woda w delikatny sposób masuje bowiem wszystkie części ciała, powodując że stają się one bardziej elastyczne i zmniejszające jakiekolwiek napięcie mięśniowe. Woda ma też naturalne działanie uspokajające, jeśli więc pozwolimy dzieciom na szaleństwa wodne w ogrodowym basenie, mamy szansę na spokojne ich ułożenie do snu, które zazwyczaj w okresie letnim wymaga dużo zachodu.

Jaki basen dla dzieci wybrać?

W ofercie naszego sklepu dostępne są baseny ogrodowe dziecięce sprawdzonych na rynku firm Intex i Bestway, w pełni bezpieczne i pozwalające na zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Baseny ogrodowe dla dzieci dmuchane, w małych rozmiarach, będą idealnym rozwiązaniem dla naprawdę małych dzieci, ze względu na ich bezpieczeństwo, zwłaszcza, jeśli nie potrafią one jeszcze pływać, a chciałyby po prostu pochlapać się w wodzie. Baseny na stelażach i baseny rozporowe o większych rozmiarach sprawdzą się tylko w przypadku, gdy zabawa w wodzie będzie odbywać się pod czujnym okiem dorosłych reagujących na jakiekolwiek niebezpieczne sytuacje zachłyśnięcia się wodą czy braku wystarczających umiejętności pływackich u dzieci. Razem z dziećmi możemy też spokojnie korzystać z jacuzzi z jego systemem dysz wytwarzających delikatnie masujące bąbelki, nie pozwalając jednak dzieciom nurkować w tego typu basenach spa i ucząc je właściwego zachowania.

Korzyści posiadania basenów ogrodowych dla dzieci

Wspomniane już właściwości relaksujące i sprzyjające właściwej postawie kręgosłupa i całego układu kostno-mięśniowego u dzieci to nie jedyne korzyści, jakie osiągamy inwestując w basen ogrodowy dla dzieci. Warto pamiętać także o pozytywnym wpływie aktywności w wodzie na cały układ nerwowy, który szczególnie we współczesnym świecie, atakowany zbyt dużą liczbą bodźców, narażony jest na przeciążenia. Jeśli zdecydujemy się na budowę basenu na stałe, podniesiemy też w ten sposób wartość finansową domu. Warto więc przemyśleć kwestie stawiania basenów zarówno ze względów doraźnych, jak i myśląc o przyszłych inwestycjach.